DRAM 16 گیگابایتی DDR5 سامسونگ روی گره 12 نانومتری وارد تولید انبوه شد

جدیدترین DRAM سامسونگ محاسبات نسل بعدی از جمله برنامه های هوش مصنوعی را با بهره وری و بهره وری بیشتر بهینه می کند.

توسعه فناوری فرآیند کلاس 12 نانومتری سامسونگ به لطف استفاده از یک ماده جدید با κ بالا که به افزایش ظرفیت سلولی کمک می کند، امکان پذیر شد. ظرفیت خازنی بالا منجر به اختلاف پتانسیل الکتریکی قابل توجهی در سیگنال های داده می شود که تشخیص دقیق آنها را آسان تر می کند. تلاش های این شرکت برای کاهش ولتاژ کاری و کاهش نویز نیز به ارائه راه حل بهینه ای که مشتریان نیاز دارند کمک کرده است.

«با استفاده از فناوری فرآیند متمایز، DRAM 12 نانومتری کلاس DDR5 سامسونگ پیشرو در صنعت، عملکرد و کارایی انرژی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند. آخرین DRAM ما نشان دهنده تعهد مداوم ما به رهبری بازار DRAM است، نه تنها با محصولات با کارایی بالا و ظرفیت بالا که نیاز بازار محاسباتی را برای پردازش در مقیاس بزرگ برآورده می کند، بلکه با تجاری سازی راه حل های نسل بعدی که از بهره وری بیشتر پشتیبانی می کند، می باشد.

– جویونگ لی، معاون اجرایی محصولات و فناوری DRAM در سامسونگ الکترونیکس گفت.

سامسونگ در دسامبر گذشته ارزیابی DRAM 16 گیگابیتی DDR5 خود را برای سازگاری با AMD تکمیل کرد و به همکاری با شرکت های جهانی فناوری اطلاعات برای ایجاد نوآوری در بازار نسل بعدی DRAM ادامه می دهد.


Samsung Electronics، پیشرو جهانی در فناوری حافظه پیشرفته، امروز اعلام کرد که DRAM 16 گیگابیتی (Gb) DDR5 آن، که از پیشرفته‌ترین فناوری فرآیند کلاس 12 نانومتری (nm) صنعت استفاده می‌کند، تولید انبوه خود را آغاز کرده است. تکمیل پیشرفته ترین فرآیند تولید توسط سامسونگ، رهبری آن را در فناوری پیشرفته DRAM مجدداً تأیید می کند.


Samsung Electronics از آغاز تولید انبوه پیشرفته ترین DRAM کلاس 12 نانومتری DDR5 خبر داد

با حداکثر سرعت 7.2 گیگابیت در ثانیه (گیگابیت بر ثانیه) – که به سرعتی تبدیل می شود که می تواند دو فیلم 30 گیگابایتی UHD را در حدود یک ثانیه پردازش کند – مجموعه DRAM کلاس 12 نانومتری سامسونگ از لیست رو به رشدی از برنامه ها از جمله مراکز داده، هوش مصنوعی و … پشتیبانی می کند. محاسبات نسل بعدی

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

در مقایسه با نسل قبلی، DRAM جدید سامسونگ با کلاس 12 نانومتری DDR5 مصرف انرژی را تا 23 درصد کاهش می‌دهد در حالی که بهره‌وری ویفر را تا 20 درصد افزایش می‌دهد. راندمان انرژی فوق العاده آن را به راه حل ایده آل برای شرکت های جهانی فناوری اطلاعات تبدیل می کند که می خواهند مصرف انرژی و ردپای کربن سرورها و مراکز داده خود را کاهش دهند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر