Doctor Who: بررسی سرکش: فقط ببوس!

Doctor Who: بررسی سرکش: فقط ببوس!

موارد زیر حاوی اسپویلرهای «سرکش» است.

دکتر هو همیشه همجنسگرا بوده است

از همان ابتدا، بسیاری از شخصیت‌های خلاق کلیدی آن عجیب و غریب بودند و بخش بزرگی از طرفداران آن نیز چنین هستند. همانطور که تات وود در مقالات خود در راهنمای نمایش توضیح داد ترکیبی از علم، فانتزی و اردو، آرامشی زیر متنی برای جوانان دگرباش در زمان‌هایی که تحمل کمتری داشتند، ارائه می‌کرد. راسل تی دیویس بازگشت و متعهد شد که تا جایی که ممکن است صدای آرام را شروع کند. همانطور که پیش می‌آید، «سرکش» احتمالاً جذاب‌ترین قسمت از آن است دکتر هو تا حالا ساخنه شده.

«سرکش» توسط کیت هرون و بریونی ردمن نوشته شده است، کارگردان و تهیه کننده اجرایی دیزنی. لوکی. دیویس با صدای بلند انتقاد کرد لوکیتکان تکان دادن سرش نسبت به پانجنسی بودن شخصیت، پس این فرصتی است برای جبران با در آغوش گرفتن تمام سنگ‌های محکِ عجیب و غریب مدرن. «سرکش» اپیزودی است که از طریق داستان‌های اسلش، D&D، بازی‌های فضایی، هویت و البته تنش‌های شهوانی آزاردهنده‌ای ایجاد می‌شود که هنگام رویارویی دو نفر داغ در مقابل یکدیگر ایجاد می‌شود.

دکتر که دکتر که

گرگ بد / استودیو بی بی سی

در مورد طرح داستان، این یکی دیگر از روزهای مدرن است دکتر هو که توسط اجراها و انعکاس ها به جای مکانیک حمل می شود. ما در سال 1813 در خانه‌ای باشکوه افتتاح می‌کنیم که در آن دو “آقا” در شب بر سر افتخار یک خانم با هم دعوا می‌کنند. اما این شخصیت قهرمان شخصیت را می شکند و از این که نقش بداخلاق او به اندازه ایفای نقش یک شرور دلسوز و میهن دوست سرگرم کننده نیست، اذیت می شود. معلوم می شود که او یک بیگانه است که می تواند هویت دیگران را جذب کند و چیزی جز یک جسد خشک شده باقی نماند.

در داخل ساختمان، دکتر و روبی در حال رقصیدن در کنار ساختمان هستند بریجرتونمهمانی‌های بی‌نظیر، با ابراز عشقشان به سریال نتفلیکس. روبی یک جفت گوشواره سونیک به سر دارد که حرکات او را کنترل می کند یا به او اطلاع می دهد (معلوم نیست) و به او اجازه می دهد در رقص های رسمی شرکت کند. گوشواره‌ها تداخل پیدا می‌کنند و دکتر را برای بررسی می‌فرستند در حالی که روبی خودش را در جامعه سرمایه-S غوطه‌ور می‌کند. منشأ این اختلال، یک چهره غمگین است که در بالکن بالای زمین رقص کمین کرده است: سرکش (جاناتان گروف).

Rogue یک شکارچی فضل است که برای دستگیری یک موجود بیگانه – یک Childer – فرستاده می شود که به قیمت جان خود به افراد دیگری تبدیل می شود. دکتر و سرکش برای گفتگو در مورد این موضوع به صورت خصوصی و یافتن بقایای دوشس پمبرتون (ایندیرا وارما) از هم جدا می شوند. این جفت یکدیگر را متهم می کنند که Childer هستند اما از آنجایی که روگ اسلحه دارد و دکتر اسلحه ندارد، او در بحث پیروز می شود. او قهرمان ما را با اسلحه به سمت سفینه فضایی خود می برد و با استفاده از وسیله ای او را در جای خود به دام می اندازد و قصد دارد او را در یک زباله سوز بیاندازد. دکتر اما بیشتر به معاشقه با روگ و ربودن سیستم صوتی کشتی برای بازی در نقش کایلی مینوگ علاقه دارد.

هنگامی که روگ دکتر را اسکن کرد و متوجه شد که او یک کودک نیست (کامل با تصاویری از طرفداران گذشته از پزشکان) آنها موافقت می کنند که با هم کار کنند. آنها در مورد زندگی خود صحبت می کنند و این واقعیت که هر دو به وضوح افرادی را در طول سفر خود از دست داده اند. پس از اینکه دکتر کشتی Rogue را گشت (به هم ریخته است، او تاس D&D خود را روی کنسول اصلی خود می گذارد) آنها از TARDIS بازدید می کنند. هر دو به یکدیگر فرصتی برای یک زندگی بهتر یا حداقل متفاوت می دهند، اگرچه در اعماق می دانیم که هیچ یک از آنها هرگز نمی توانند آنچه اکنون دارند را ترک کنند. این مانع از نزدیک‌تر شدن آنها نمی‌شود، اما هرگز نمی‌توانند بر اساس انگیزه آشکارشان برای قفل کردن لب‌ها عمل کنند. اکنون، با کمک TARDIS، دکتر تله Rogue را تغییر می‌دهد تا آنها را به شکلی انسانی‌تر به جای زباله‌سوز به بعد دیگری تبعید کند.

در همین حال، روبی در حال تماشای تعدادی است بریجرتون درام، دوست شدن با شخصیتی که طوری رفتار می کند که انگار از یک تقلید جین آستن بیرون کشیده شده است. معلوم می شود که او نیز یک Childer است، یکی از تعداد انگشت شماری که به زمین آمده اند تا در طول عصر راه خود را LARP کنند. مشکل این است که، بسیار شبیه دکتر و روبی، همه آنها هستند بریجرتون طرفدارانی که آمده بودند تا کمی خیال پردازی کنند. شب با یک عروسی باشکوه به پایان خواهد رسید، البته عروسی که اتفاقاً به هرج و مرج جنایتکارانه فرو می رود.

پس از تعقیب و گریز، دکتر و سرکش برای دیدن روبی به خانه باز می گردند، ظاهراً اکنون آخرین تغییر لباس یکی از چیلدرها. مرگ آشکار روبی مرگ دکتر را آزاد می کند و او آماده می شود تا همه بیگانگان را به تبعیدی طولانی و دردناک محکوم کند. اما وقتی او چیلدرها را به دام می اندازد، معلوم می شود که روبی فقط در حال بازی بوده و در واقع مهاجم احتمالی خود را شکست داده است. اما به محض اینکه تله باز شود، نمی توان آن را بازگرداند، و بنابراین دکتر با چاره ای جز محکوم کردن دوستش همراه با دشمنانش مواجه نمی شود.

به عنوان یک بازده، روگ مشتاقانه دکتر را می بندد و کنترل تله را از دست او خارج می کند. او که می‌داند دکتر نمی‌تواند تصمیم بگیرد چه کاری انجام دهد، خودش را قربانی می‌کند تا روبی را از تله خارج کند و جای او را در این روند بگیرد. او دام را به راه می اندازد و خود را در بعد متناوب با Chidlers زندانی می کند. با فرا رسیدن سحر، دکتر درباره بازی خوبی صحبت می‌کند، همانطور که همه ما باید در مواقع شکست انجام دهیم، اما روبی آن را می‌بیند. هیچ راهی برای او برای نجات Rogue وجود ندارد، و بنابراین او باید آنچه اتفاق افتاده را بپذیرد و به مراتع جدید برود. که در این مورد، قسمت بعدی، اولین قسمت پایانی دو قسمتی سریال است.

دکتر هودکتر هو

گرگ بد / استودیو بی بی سی

یک نقطه ضعف از دکتر هو فصل خلاصه شده این است که ما از تعداد زیادی Ncuti Gatwa محروم شده ایم. او در بیشتر دو قسمت آخر غایب بود و تنها در پایان «نقطه و حباب» اولین لحظه نمایشی خود را دریافت کرد. با توجه به سخاوت گاتوا برای به اشتراک گذاشتن تمرکز با همبازی هایش، خوشحال کننده است که می بینیم او فرصتی برای درخشش پیدا می کند. و در حالی که گروف مجبور است در بیشتر قسمت‌های اپیزود روگ را به عنوان یک رواق بازی کند، تعامل بین این زوج شادی‌بخش است.

من آنقدر صلاحیت ندارم که در مورد بازنمایی عجیب و غریب در اپیزود صحبت کنم، اما شیمی آنها باورپذیر و پایه ای به نظر می رسد. من این موضوع را به نویسندگان بهتر و واجد شرایط تر می سپارم تا این موضوعات را بسط دهند، اما هر بار که صورتشان به هم نزدیک می شد، از آن دو ترغیب می کردم که آنها را ببوسند. این خنده دار است که چگونه زمان نظر شما را در مورد چیزها تغییر می دهد: وقتی دکتر در فیلم تلویزیونی محکوم به فنا در سال 1996 بوسید، من از آن متنفر بودم. ایده یک دکتر سکسی آمیخته با چنین چیزهای بی اهمیت انسانی، ذهن 12 ساله من را خشمگین کرد. حالا من فقط از دکتر می‌خواهم هر کس را که می‌خواهند، هر زمان که می‌خواهند بکوبد.

ماهیت یک نقش مهمان در یک سریال تلویزیونی در حال اجرا به این معنی است که هیچ شانسی وجود نداشت که گروف بمیرد یا به خلأ مبهم «اگر دوست دارید برگردید» تبعید نشود. اما به این معنی است دکتر هو دوران دگرباش با صدای بلند، با افتخار، استنباط “” را در آغوش گرفته است. غم انگیز است که می بینیم دو مرد که جذب یکدیگر شده اند، فرصتی برای استقبال از آن آینده ندارند، حتی اگر فداکاری روگ نجیب و تلگراف شده باشد.

هیچ‌کدام از این‌ها نباید از این واقعیت که «سرکش» راهی لذت‌بخش برای گذراندن یک ساعت است، کم کند، و با این حال استقبال دیگری هم در ژانرها و هم از لحن‌ها منحرف می‌شود. این یک جست و خیز با شکوه و مفرح است که باید به نشان دادن آن کمک کند دکتر هو وسیله نقلیه ای است که از طریق آن می توانید تقریباً هر داستانی را که امکان گفتن آن وجود دارد بگویید. این یکی از دلایلی بود که من در تمام آن سال‌ها عاشق آن شدم و امیدوارم شما هم همینطور باشید.

سوزان تویست کرنر

من در تعطیلات بودم و بنابراین نتوانستم «نقطه و حباب» را مرور کنم، که یک قسمت باشکوه از دکتر هو. هفته گذشته، این زوج تویست را که نقش پنی پپر بین را بازی می کرد، شناختند و دکتر حتی از صورت او عکس گرفت. آنها همچنین هر دو در جایی که قبلا او را دیده بودند ساعت کردند، اگرچه حافظه روبی با توجه به عجیب و غریب بودن «73 یارد» متزلزل تر بود.

در اینجا، تویست در پرتره ای به تصویر کشیده شده است که دکتر دوباره متوجه آن شده و ثبت می کند. به نظر می رسد که نمایش موفق شده است راهی برای متعادل کردن نیازهای هر قسمت با دانش طرفداران پیدا کند که هر فریم را برای معنای بیشتر پاک می کنند. اما این اولین باری نیست که دیویس متن و متن سریال را برای طرفداران طعمه استخراج می‌کند: «» در سال 2008 با انتظارات مخاطبان پس از اینکه دیوید تنانت اعلام کرد که او را ترک خواهد کرد، بازی کرد، اما اطلاعات در مورد جانشین او مسکوت ماند.

ممکن است چیزی نباشد، اما روگ همچنین اشاره می‌کند که «کاغذ‌بازی» او از زمان روی کار آمدن «رئیس جدید» بسیار سخت‌تر شده است. آیا این اشاره ای به یک بد بزرگ است یا فقط یک شخصیت ناله می کند که در مورد سمت مدیریت کار خود می گوید؟

این مقاله حاوی پیوندهای وابسته است. اگر روی چنین پیوندی کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منبع