Discord جریان AV1 را روی پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 40 فعال می‌کند

Discord از استریم p2p استفاده می کند تا بررسی کنند که آیا افراد موجود در کانال شما می توانند AV1 را مشاهده کنند یا خیر، و اگر چنین است از AV1 استفاده کنید. اگر فردی بپیوندد که نتواند آن را رمزگشایی کند، به طور خودکار به H.264 تغییر می کند تا همه بتوانند ببینند.

تاکنون هیچ اشاره ای به پشتیبانی AV1 برای سایر GPU ها نشده است. همانطور که می‌دانیم، پردازنده‌های گرافیکی AMD RDNA2+ و Intel Arc Alchemist از رمزگذاری AV1 نیز پشتیبانی می‌کنند، اما تیم Discord ممکن است قبل از استقرار چنین ویژگی‌هایی در سطح جهانی، ابتدا آب‌ها را آزمایش کند.

— جراردو دلگادو (@gerdelgado) 25 ژانویه 2023

منبع: جراردو دلگادومنبع

اولین پلتفرم اصلی برای پشتیبانی از جریان AV1.

نکته مهم، پشتیبانی AV1 برای استریم بینندگان را به این کدک محدود نمی کند. تا زمانی که رمزگشایی AV1 پشتیبانی می شود، بدون رمزگذاری برای بینندگان پخش می شود. در غیر این صورت، ویدیو را روی H.264 پخش خواهد کرد که تقریباً توسط هر چیزی که در 20 سال گذشته منتشر شده است، پشتیبانی می شود.

اکنون با پشتیبانی از جریان AV1 Discord

همانطور که یکی از اولین پلتفرم های محبوب اکنون از جریان AV1 پشتیبانی می کند، Discord است. اعلامیه Gerardo Delgado از NVIDIA (همان شخصی که اخیراً GeForce Eye Contact را اعلام کرد) تأیید می کند که این فناوری تا 4K 60 FPS جریان را با سرعت 8 مگابیت در ثانیه فعال می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر