Discord جریان AV1 را روی پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 40 فعال می‌کند


اکنون با پشتیبانی از جریان AV1 Discord

اولین پلتفرم اصلی برای پشتیبانی از جریان AV1.

بسیاری از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را گزارش کرده‌ایم که پشتیبانی از کدک ویدیویی AV1 را برای معماری‌های GPU مدرن به ارمغان می‌آورد، اما همه آنها محدود به ضبط هستند، نه پخش جریانی. انقلاب AV1 تنها زمانی آغاز می‌شود که پلتفرم‌های اصلی استریم بالاخره پشتیبانی جهانی این کدک را فعال کنند.

همانطور که یکی از اولین پلتفرم های محبوب اکنون از جریان AV1 پشتیبانی می کند، Discord است. اعلامیه Gerardo Delgado از NVIDIA (همان شخصی که اخیراً GeForce Eye Contact را اعلام کرد) تأیید می کند که این فناوری تا 4K 60 FPS جریان را با سرعت 8 مگابیت در ثانیه فعال می کند.

نکته مهم، پشتیبانی AV1 برای استریم بینندگان را به این کدک محدود نمی کند. تا زمانی که رمزگشایی AV1 پشتیبانی می شود، بدون رمزگذاری برای بینندگان پخش می شود. در غیر این صورت، ویدیو را روی H.264 پخش خواهد کرد که تقریباً توسط هر چیزی که در 20 سال گذشته منتشر شده است، پشتیبانی می شود.

تاکنون هیچ اشاره ای به پشتیبانی AV1 برای سایر GPU ها نشده است. همانطور که می‌دانیم، پردازنده‌های گرافیکی AMD RDNA2+ و Intel Arc Alchemist از رمزگذاری AV1 نیز پشتیبانی می‌کنند، اما تیم Discord ممکن است قبل از استقرار چنین ویژگی‌هایی در سطح جهانی، ابتدا آب‌ها را آزمایش کند.

منبع: جراردو دلگادومنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر