Der8auer نشان می دهد که فلز مایع چه کاری می تواند با هیت سینک GPU آلومینیومی انجام دهد

فلز مایع را نمی توان در همه دستگاه ها استفاده کرد. نه تنها استفاده از آن بسیار سخت است، بلکه نیاز به آماده سازی برای جلوگیری از ریختن بر روی اجزای مهمی دارد که می توانند کوتاه شوند. De8auer اخیراً یک کارت گرافیک از یکی از بینندگان خود دریافت کرده است. کارت گرافیک RTX 2060 به دلیل دمای بالای گزارش شده به der8auer ارسال شد. فقط برای شروع گلسنگ، دمای آن تا 100 درجه سانتیگراد می رسد. با این حال، کارت هنوز کارآمد بود.

هنگامی که مرز دانه توسط گالیم نفوذ می کند، ساختار آلومینیوم برای همیشه آسیب می بیند. صیقل دادن ساختار ممکن است مانند این مثال کار نکند، به همین دلیل است که از دستگاه CNC برای خراش خوردگی گالیم استفاده شده است. مراحل بعدی نیاز به جایگزینی پدهای حرارتی برای قرار دادن ارتفاع جدید و بدیهی است که یک ترکیب حرارتی جدید و ایمن دارد.

منبع:

فرز CNC هیت سینک آلومینیومی، منبع: der8auer

RTX 2060 پاک شده، منبع: de8auer

[der8auer EN] Viewer-Mail Ep7: Nasty Liquid Metal Damage – Rescue Attempt (50,268 بازدید)

منبع

فلز مایع با هیت سینک آلومینیومی واکنش می دهد، منبع: der8auer

همه کارت های گرافیک نمی توانند از فلز مایع استفاده کنند

کارت اکنون کاملاً خوب کار می کند و یک RTX 2060 دیگر ذخیره شده است. بدیهی است که همه افراد der8auer نیستند و به یک دستگاه فرز CNC دسترسی دارند، بنابراین احتمالاً منطقی است که به جای آن به دنبال یک خنک کننده پس از فروش باشید. با این حال، همیشه بهتر است از خمیر حرارتی معمولی و پدهای حرارتی/مسی با کیفیت بالا استفاده کنید، نه فلز مایع روی GPU.

همانطور که مشخص شد، روی کارت فلز مایع اعمال شده بود (احتمالاً توسط مالک قبلی)، که در امنیت خازن‌های اطراف GPU کار خوبی انجام داد. اما او نمی دانست که فلز مایع مبتنی بر گالیوم می تواند با آلومینیوم، آلیاژ آلومینیوم-روی و فولاد آلیاژی تشکیل دهد. گالیم در شکاف های آلومینیومی پخش می شود و بلافاصله به ساختار آن آسیب می رساند. Der8auer این فرآیند به نام “گسترش مرز دانه” را با جزئیات در ویدیوی خود توضیح می دهد، اما این نمایش 10 ثانیه ای از Thermaltake نشان می دهد که چگونه این کار می کند.

De8auer نشان می دهد که فلز مایع چه کاری می تواند با کارت های گرافیک انجام دهد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر