DA منهتن می‌خواهد بداند چرا یوتیوب آموزش‌های «تفنگ روح» را به بچه‌ها ارائه می‌کند

DA منهتن می‌خواهد بداند چرا یوتیوب آموزش‌های «تفنگ روح» را به بچه‌ها ارائه می‌کند

آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن، می‌خواهد با نیل موهان، مدیرعامل یوتیوب ملاقات کند تا در مورد اینکه چرا این وب‌سایت اجازه ارسال ویدیوهایی در مورد نحوه ساخت «تفنگ‌های ارواح» را می‌دهد و چرا الگوریتم آن آنها را به بینندگان زیر سنی که محتوای بازی‌های ویدیویی تماشا می‌کنند فشار می‌آورد، ملاقات کند. اسلحه‌های ارواح سلاح‌های گرمی هستند که با استفاده از قطعات یا اجزای پرینت سه بعدی که به‌عنوان کیت خریداری می‌شوند، مونتاژ می‌شوند. این بدان معناست که آنها شماره سریال ندارند و ردیابی آنها را تقریباً غیرممکن می کند و برای بدست آوردن آنها به هیچ نوع بررسی پس زمینه نیاز ندارند.

در نامه‌ای که به موهان (PDF) برای درخواست ملاقات ارسال شد، براگ به مطالعه‌ای که توسط پروژه شفافیت فناوری در سال 2023 انجام شد، اشاره کرد که در آن چهار حساب کاربری آزمایشی YouTube ایجاد کرد و نمایه‌های یک نوجوان 14 ساله و 9 ساله را به آنها داد. پسران. ظاهراً، پس از پخش حداقل 100 ویدیوی بازی، الگوریتم یوتیوب شروع به توصیه ویدیوهای آموزشی در مورد نحوه ساخت تفنگ ارواح به آنها کرد. مهم نیست که آنها فقط تماشا کرده باشند، مثلاً، ندای وظیفه ویدیوهای گیم پلی و هرگز با محتوایی که دارای اسلحه واقعی باشد تعامل نداشته است. یوتیوب همچنان محتوای واقعی اسلحه و همچنین ویدیوهای مرتبط با خشونت دیگر مانند تیراندازی در مدرسه و قاتلان زنجیره ای را حتی اگر قرار بود خردسال باشند، به حساب های آنها فرستاد. براگ همچنین توجه یوتیوب را به این واقعیت جلب کرد که هیچ راهی برای قیم برای خاموش کردن توصیه‌های وب‌سایت در کنترل‌های والدین وجود ندارد.

براگ نوشت: بسیاری از جوانانی که در شهر نیویورک به دلیل داشتن اسلحه مورد بازجویی قرار می‌گیرند، گفتند که نحوه ساخت تفنگ ارواح را از یوتیوب یاد گرفته‌اند. در حالی که وب‌سایت آن ویدیوها را هنگامی که توسط گروه‌های ایمنی اسلحه پرچم‌گذاری می‌شوند حذف می‌کند، DA گفت YouTube باید در حذف آنها فعال‌تر عمل کند، باید مطمئن شود که در آینده آپلود نمی‌شوند و باید راهی برای خاموش کردن بینندگان ارائه دهد. توصیه ها به خصوص از آنجایی که این وب‌سایت دارای خط‌مشی است که آپلود ویدیوهایی را که قصد فروش سلاح گرم یا آموزش بینندگان را در مورد نحوه ساخت آن‌ها دارند، ممنوع می‌کند. یوتیوب گفت نیویورک دیلی نیوز در بیانیه‌ای مبنی بر «بررسی دقیق» ویدیوهایی که Manhattan DA با این شرکت به اشتراک می‌گذارد، و متعهد به «حذف هر گونه محتوایی که خط‌مشی‌های (آن) را نقض می‌کند، باقی می‌ماند.

منبع