CPU مرکز داده AMD EPYC 9V84 Zen4 111 هزار امتیاز در Cinebench R23 کسب کرده است.

به نظر می رسد که EPYC 9V84 در آزمون 111383 امتیاز کسب کرده است. این ممکن است رکورد جهانی نباشد، اما در واقع پردازنده را در 10 امتیاز برتر تمام دوران قرار می دهد. HWBOT اورکلاک رتبه بندی آنچه در این مورد مهم است این است که هیچ اورکلاکی برای 9V84 اعمال نشده است.

منبع: گوفیش از طريق @SprayonCopper، Wccftechمنبع

امتیاز CPU EPYC 9V84 ES آنقدر بالاست که می تواند در رتبه بندی HWBOT رقابت کند.

طبق لیست محصول، قیمت آن 21000 RMB است که حدود 3000 دلار است. این یک قیمت هنگفت برای یک پردازنده است، اما با توجه به قیمت فعلی EPYC 9654 (96 هسته‌ای) که با قیمت 12 هزار دلار به فروش می‌رسد، این یک معامله به نظر می‌رسد. با این حال، باید به یاد داشته باشید که این یک سخت افزار پیش از انتشار است که ممکن است روی تمام مادربردهای SP5 کار نکند، اگرچه فروشنده ادعا می کند که این یک مشکل نیست.

در اوایل این ماه، پیکربندی دوگانه Zen5 EPYC با همان معیار به بیرون درز کرد. آن سیستم توانست امتیاز بالاتری را با 123 هزار امتیاز کسب کند. در این مورد، ما به دنبال یک CPU تک سوکت و اجرای تنظیمات موجودی روی سخت افزار پیش از انتشار هستیم.

AMD EPYC 9V84، منبع: Goofish

10 امتیاز برتر Cinebench R23، منبع: HWBOT

جدیدترین آنها یک CPU مرکز داده سفارشی است که با نام EPYC 9V84 فهرست شده است. این یک پردازنده 96 هسته ای و 192 رشته ای با سرعت کلاک از 2.0 تا 2.4 گیگاهرتز است. لیست محصول در Goofish در واقع عکسی از پردازنده ارائه نمی دهد، اما فروشنده تصویری از تست چند هسته ای Cinebench R23 را به اشتراک می گذارد.

دیروز گزارش شد که پردازنده منتشر نشده EPYC 9684X Genoa-X AMD در پلتفرم Goofish، یک بازار دست دوم چین که در آن به راحتی سخت افزار منتشر نشده از AMD و Intel را پیدا می کنید، مشاهده شده است. نمونه های مهندسی فروخته شده در این پلت فرم محصول نهایی را نشان نمی دهند، اما نتایج هنوز کاملاً چشمگیر هستند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر