CPU لپ تاپ Meteor Lake-P اولیه اینتل با معیار Cinebench R23 آزمایش شد

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، MSI یک لپ تاپ جدید را بر روی صفحه نمایش غرفه Computex قرار داده است. توسط تیم Notebookcheck کشف شد که این لپ‌تاپ در واقع دارای نسل جدیدی از CPU اینتل با اسم رمز Meteor Lake است. مشخص نیست چرا MSI چنین نمونه مهندسی را برای همه قرار می دهد تا با آن بازی کنند، اما Wccftech یک گام فراتر رفته اند.

لپ‌تاپ MSI Prestige 16 EVO/Studio دارای یک پردازنده بی‌نام Meteor Lake کلاس P/H/U با 6 هسته Performance و 10 هسته کارآمد است که دو هسته آن روی SoC نصب شده‌اند. چیزی که باید به آن توجه کرد این است که این نمونه کاملاً مهندسی است که در اجرای با سرعت کامل مشکل دارد. این احتمالاً به این دلیل است که لپ‌تاپ در واقع به سوکت وصل نشده است که بر قابلیت تقویت سری P اینتل تأثیر می‌گذارد.

منبع: Wccftech

منبع

اینتل Meteor Lake-P به لطف MSI با Cinebench آزمایش شد

CPU اینتل دارای PL1 15 وات و PL2 28 وات (قابل تنظیم در محدوده 20 تا 65 وات) تأیید شده است. با توجه به خروجی HWiNFO، نمونه می تواند تا 121 وات را در اوج افزایش دهد.

این نرم افزار همچنین Arc Graphics یکپارچه را نشان می دهد، که در واقع بر اساس معماری Intel Xe-LPG، مشتق شده کم مصرف از سری پردازنده های گرافیکی گسسته Arc فعلی است. گرافیک دارای 128 واحد اجرایی است که منجر به 1024 هسته FP32 می شود، بنابراین اساساً همان مشخصات دسکتاپ سری Arc A380 است.

نمونه Meteor Lake 4261 امتیاز را در معیار Cinebench R23 چند هسته ای به دست آورد. زمان کافی برای آزمایش تک هسته‌ای وجود نداشت، زیرا به محض انجام آن تست‌ها، MSI متوجه فعال شدن نرم‌افزار عجیب و غریب بر روی دستگاه شد. با این وجود، ما می آموزیم که این امتیاز با استفاده از CPU نسبتاً کم 21٪ با کلاک های حداکثر 640 مگاهرتز (تمام هسته ها) به دست آمده است. این به طور طبیعی توانایی کامل این CPU نیست، اما با توجه به شرایط، این امتیاز هنوز کاملاً چشمگیر است و با برخی از CPU های قدیمی Ice Lake اینتل از چند سال پیش مطابقت دارد.

CPU Intel Meteor Lake-P با Cinebench R23 تست شد، منبع: Wccftech

مشخصات پردازنده Intel Meteor Lake-P HWiNFO، منبع: Wccftech

مشخصات پردازنده Intel Meteor Lake-P HWiNFO، منبع: Wccftech

معلوم شد که آنها موفق به نصب نرم‌افزار بنچمارک شده‌اند در حالی که لپ‌تاپ بدون مراقبت قرار داشت و MSI به خود زحمت نداده است که آنها را متوقف کند. آنها توانستند بنچمارک های HWiNFO و Cinebench را به سرعت نصب کنند و این حدس و گمان را تایید کردند که این در واقع یک CPU نسل بعدی اینتل است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر