CPU سرور Intel Granite Rapids-AP برای سوکت عظیم LGA7529 تصویر شده است

منبع: YuuKi_AnSمنبع

CPU سرور نسل بعدی اینتل برای دوربین لبخند می زند

CPU مبتنی بر معماری Redwood Cove است که معماری خالص “Performance” است، در کنار سری Xeon برنامه ریزی شده “Efficient/Atom” معروف به Sierra Forest. اینتل گرانیت رپیدز یک CPU دیگر مبتنی بر چیپلت با 3 محاسبات و 2 دای خواهد بود. اینتل در حال برنامه‌ریزی سه گزینه خنک‌کننده برای چنین پردازنده‌هایی با توان 400 تا 500 وات است.

YuuKi جزئیات زیادی را در مورد سری جدید Xeon به اشتراک گذاشته است، اما اینتل نیز ساکت نیست. این شرکت قبلاً پردازنده‌های Xeon جدید خود را که از حافظه سریع DDR5 پشتیبانی می‌کنند به نمایش گذاشته است و اغلب در رویدادهای عمومی که به محصولات سازمانی اختصاص داده شده است از آن یاد می‌شود. شانس خوبی وجود دارد که اینتل در ماه سپتامبر، در جریان رویداد نوآوری خود، جزئیات عمومی بیشتری برای به اشتراک گذاشتن داشته باشد.

CPU Intel Granite Rapids-AP، منبع: YuuKi_AnS

افشاکننده سخت افزار YuuKi_AnS یکی از اولین عکس‌های پلتفرم مرکز داده آینده اینتل را ارائه می‌کند.

YuuKi تصویری از یک محصول Granite Rapids-AP را به اشتراک گذاشت که CPU بزرگ مبتنی بر سوکت LGA-7529 است. این همان سوکتی است که قبلاً در مقایسه با CPU Sapphire Rapids به همراه بسیاری از جزئیات کلیدی تصویر شده بود. تایید شده است که Granite Rapids-AP از حافظه 12 کاناله DDR5 تا 5600 MT/s پشتیبانی می کند. علاوه بر این، CPU دارای 96 خط PCIe Gen5 خواهد بود و از رابط CXL 2.0 استفاده خواهد کرد.

سوکت LGA-7529 اینتل، منبع: YuuKi_AnS

CPU Intel Granite Rapids-AP، منبع: YuuKi_AnS

اینتل به سمت یک پلتفرم جدید با نام رمز «Birch Stream» برای پردازنده‌های بزرگ بر اساس معماری‌های هسته به‌روز می‌رود. اینتل گرانیت رپیدز در حال حاضر انتظار نمی رود تا سال 2024 راه اندازی شود، که این شرکت اخیرا تایید کرده است که به طور کامل در مسیر درست قرار دارد. سری جدید از گره پردازش اینتل 3 استفاده می کند و شامل بهبودهای پلتفرم خاصی برای “حافظه و I/O” می شود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر