CPU ادعایی Zen5 AMD با 8 هسته در پلتفرم های محاسباتی توزیع شده مشاهده شده است.

هر دو امتیاز در پلتفرم‌های محاسباتی توزیع‌شده مشاهده شدند [email protected] و [email protected] دارای همان کد OPN. به نظر می رسد که این CPU دارای پیکربندی 8 هسته و 16 رشته است. یکی از سیستم‌ها با استفاده از پردازنده گرافیکی Radeon RX 7900 شناسایی شد، در حالی که ورودی دیگر یک پردازنده گرافیکی ناشناس Radeon را نشان می‌دهد.

BenchLeaks دو ورودی را مشاهده کرده است که شامل پردازنده های نامشخص AMD با شناسه خانواده CPU جدید است که احتمالاً متعلق به معماری Zen5 است.

CPU ادعایی AMD Zen5 ES، منبع: Various

AMD Ryzen 8000 (Zen5) در حال آزمایش است

این اولین بار نیست که یک نمونه مهندسی از معماری نسل بعدی AMD روی چنین پلتفرم‌هایی دیده می‌شود، بنابراین مشخص است که شخصی در AMD در حال آزمایش قابلیت‌های سیلیکون اولیه در انواع بنچمارک‌ها است. خوشبختانه برای ما، برخی از پلتفرم ها ردی از چنین آزمایش هایی را به جا می گذارند.

منبع: [email protected]، [email protected] از طريق @BenchLeaksمنبع

در حالی که مشخص نیست این نتایج واقعی هستند یا خیر، ما به وضوح می‌توانیم OPN کامل (شماره محصول AMD) را برای هر دو پردازنده مشاهده کنیم که یکسان است: “00-000001290-11_N”. تا کنون هیچ CPU Ryzen چنین عددی نداشته است و آخرین SKUهای شناخته شده Phoenix (Ryzen 7040HS) هستند. با این حال، این شماره OPN نیست که باید روی آن تمرکز کرد، بلکه شناسه خانواده 26 است. 25 (19H) برای معماری Zen3 و Zen4 استفاده شد، در حالی که خانواده 24 (18H) شامل Zen2، Zen+ و Zen بود. شناسه 26 قبلاً مورد استفاده قرار نگرفته است که به شدت نشان دهنده یک معماری جدید است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر