Chrome 110 پشتیبانی از NVIDIA RTX Super Resolution را ارائه می کند

NVIDIA RTX Video Super Resolution اکنون در کروم است

تا زمانی که اطلاعات رسمی در نظر گرفته شود، RTX VSR فقط با کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 و RTX 40 کار می‌کند. سری RTX 20 نیز هستند تایید شده تا بعداً پشتیبانی شود. NVIDIA هنوز باید یک درایور سازگار منتشر کند که در اواخر فوریه اتفاق می افتد.

Chrome 110 در حال حاضر از RTX VSR پشتیبانی می‌کند، اما NVIDIA هنوز باید درایور جدیدی را منتشر کند.

گوگل به تازگی نسخه پایدار اولیه کروم (110.0.5481.77) را منتشر کرده است که اکنون برای درصد کمی از کاربران در دسترس است و در تاریخ 7 فوریه (یعنی نسخه واقعی) انتشار گسترده تری را شاهد خواهیم بود.

منبع: گوگلمنبع

طبق تغییرات رسمی، Chrome 110 در حال حاضر از این فناوری پشتیبانی می کند، اما همچنان برای کار کردن به یک درایور جدید نیاز دارد. علاوه بر این، اکنون تأیید شده است که RTX VSR تنها در صورتی کار می کند که توسط کاربران به صورت دستی از طریق کنترل پنل NVIDIA فعال شود. به طور پیش فرض فعال نخواهد شد.

NVIDIA فناوری کارآمد برای YouTube را به نمایش گذاشت، اما می توان تصور کرد که کاربرد بسیار گسترده تری پیدا خواهد کرد. از نظر فنی، هیچ چیز نباید مانع NVIDIA و Google شود که به VSR اجازه کار با GeForce Now یا حتی پلتفرم‌های پخش ویدیوی ممتاز مانند Netflix را بدهند. این از نظر تئوری می تواند به ویدیوهای 4K از منبع 1080p و فرصتی برای ایمن شدن در سطح عضویت بالاتر اجازه دهد.

فناوری‌های ارتقاء مقیاس NVIDIA به زودی وارد بعد جدیدی خواهند شد، پخش آنلاین ویدیو به زودی با قدرت گرافیک RTX بهبود می‌یابد. این شرکت اعلام کرد که RTX Video Super Resolution با استفاده از مرورگرهای اینترنت کروم و اج، قابلیت ارتقاء 4K AI را باز می‌کند.

[NVIDIA Studio] معرفی RTX Video Super Resolution – 4K AI Upscaling برای Chrome & Edge Video (136,865 بازدید)

پشتیبانی از NVIDIA RTX VSR، منبع: کروم

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر