ChatGPT اولین کاهش کاربر خود را در ماه ژوئن تجربه کرد

به نظر می رسد کاهش علاقه به ChatGPT بخشی از روند صنعت باشد. اعداد مشابه وب نشان می دهد افراد کمتری در ماه های اخیر از وب سایت های دسکتاپ و موبایل برای Microsoft Bing، Google Bard و Character.AI بازدید می کنند. به عنوان مثال، مایکروسافت بین فوریه و مارس، زمانی که هوش مصنوعی Bing در پیش نمایش عمومی در دسترس قرار گرفت، شاهد افزایش ترافیک موتور جستجوی خود بود. از آن زمان، ترافیک ماهانه به وب سایت به طور پیوسته کاهش یافته است، و تقریباً به سطح قبل از اینکه مایکروسافت Bing را مجدداً در اطراف خود قرار داده بود، بازگشت. به‌طور جداگانه، Similarweb می‌گوید که شاهد کاهش در تعامل ChatGPT بوده است و تعداد دقیقه‌های کاربر تا مه 2023 8.5 درصد کاهش یافته است.

پس از افزایش شدید محبوبیت در اواخر سال گذشته و اوایل سال 2023، به نظر می رسد چت ربات OpenAI شروع به از دست دادن قدرت خود کرده است. بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل اینترنتی به اشتراک گذاشته شده با ، در ماه گذشته ترافیک موبایل و دسکتاپ به وب سایت ChatGPT در سطح جهانی 9.7 درصد کاهش یافت. اگر داده های Similarweb دقیق باشد، این افت اولین باری است که ربات چت کاهش کاربر را مشاهده می کند. در ماه ژوئن، ردیاب اپلیکیشن Sensor Tower نیز پس از اوج گرفتن در اوایل ماه، شاهد کاهش بارگیری‌ها بود. OpenAI بلافاصله به درخواست نظر Engadget پاسخ نداد.

در مورد اینکه چه چیزی می تواند باعث کاهش شود، این پست نشان می دهد که پایان سال تحصیلی ممکن است با آن ارتباط داشته باشد. با توجه به اینکه اکثر دانشجویان کالج در تعطیلات تابستانی هستند، حدس زده می شود که بسیاری از جوانان از ChatGPT برای نوشتن مقالات خود استفاده نمی کنند. دلیل دیگر می‌تواند این باشد که شرکت‌هایی مانند سامسونگ از چت ربات‌های هوش مصنوعی استفاده نمی‌کنند. دلیل کاهش هرچه باشد، می‌توانید شرط ببندید که هیچ‌کس در OpenAI وحشت زده نیست. در هر صورت، آزمایشگاه تحقیقاتی احتمالاً خوشحال است که افراد کمتری از نسخه عمومی ChatGPT استفاده می کنند. مدیر عامل شرکت سام آلتمن گفته است که این سرویس برای OpenAI هزینه دارد.” مقدار برای عملیات.

منبع