Bluesky شروع به ارائه دامنه های سفارشی می کند تا بدون تبلیغات باقی بماند

بر اساس اعلام Bluesky، ادغام دامنه تنها اولین مورد در چندین سرویس پولی موجود در پلتفرم است. این شرکت می‌گوید در حال بررسی سرویس‌های دیگری است که می‌تواند به کاربران ارائه کند تا تجربه‌ای یکپارچه‌تر را ارائه دهد. گفته می شود، Bluesky هنوز در نسخه بتا خصوصی است و علاقه مندان باید قبل از ورود به لیست انتظار بپیوندند.

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز با پشتیبانی جک دورسی، Bluesky، یک سرویس دامنه پولی را با مشارکت Namecheap راه اندازی کرده است تا به عنوان راهی برای تایید هویت کاربران از آن استفاده شود. در پستی که در مورد برنامه‌های خود برای پایدار کردن Bluesky بحث می‌کرد، این تیم گفت: زمانی که یک شرکت به تبلیغات تکیه می‌کند، کاربران تبدیل به محصول می‌شوند. از آنجایی که Bluesky تصمیم گرفت «پروتکلی بسازد که کاربران بتوانند داده های خود را داشته باشند»، به جای آن، «سایر راه های کسب درآمد» را بررسی کرد. شایان ذکر است که این اپلیکیشن اجتماعی به‌عنوان پروژه‌ای با سرمایه‌گذاری توییتر شروع به کار کرد، اما پس از روی کار آمدن ایلان ماسک، ارتباط خود با این وب‌سایت را از دست داد.

کاربرانی که از این سرویس یکپارچه استفاده می‌کنند می‌توانند تنظیمات و تنظیمات دامنه خود را در Bluesky مدیریت کنند و می‌توانند ایمیل‌های ارسال شده به دامنه‌های خود را به آدرس مورد نظر خود ارسال کنند. آنها همچنین می توانند انتخاب کنند که دامنه خود را به نمایه Bluesky یا هر URL که می خواهند تغییر مسیر دهند. و در صورتی که تصمیم به ترک پلتفرم یا استفاده از ثبت کننده دیگری داشته باشند، می توانند دامنه خود را به خارج منتقل کنند.

از آنجایی که کسب درآمد از طریق تبلیغات یک گزینه نیست، تیم به فکر ارائه خدمات پولی با نام دامنه بود. کاربران قبلاً می‌توانند نام‌های دامنه سفارشی را برای استفاده با Bluesky تنظیم کنند، اما ابتدا باید یک فرآیند جداگانه را با یک ثبت‌کننده دامنه طی کنند. ظاهراً این ادغام به آنها این امکان را می دهد که در کمتر از چند دقیقه این کار را انجام دهند. آن‌ها می‌توانند به سادگی وارد حساب کاربری خود شوند، نام دامنه‌ای را جستجو کنند تا از آن به عنوان دسته استفاده کنند و سپس همه آن را در رابط Bluesky پرداخت کنند. برای یک رقیب توییتر که سیستم تأیید مرکزی ندارد، استفاده از نام دامنه بهترین راه برای یک کاربر است تا تأیید کند که همان کسی است که می گوید. به عنوان مثال، سناتورهای ایالات متحده ظاهراً از دامنه senat.gov برای تأیید هویت خود استفاده می کنند.منبع