Bluesky تقریباً یک میلیون کاربر یک روز پس از باز شدن برای عموم اضافه کرده است

Bluesky تقریباً یک میلیون کاربر یک روز پس از باز شدن برای عموم اضافه کرده است

Bluesky، منبع باز جایگزین توییتر، دیده است در کاربران جدید تنها یک روز پس از باز شدن پلت فرم آن برای عموم. این سرویس بیش از 850000 کاربر جذب کرده است و تعداد کل ثبت‌نام‌های آن به بیش از 4 میلیون نفر رسیده است.

این سرویس حدود یک سال بود که در مرحله بتا قرار داشت و زمانی که به طور رسمی در دسترس عموم قرار گرفت، به بیش از 3 میلیون کاربر افزایش یافت. طبق یک گزارش، در حال حاضر نزدیک به 4.1 میلیون ثبت نام دارد. جی گرابر، مدیر عامل Bluesky، “چیزها در اینجا در حال چرخش هستند.” در پستی در X

افزایش تعداد کاربران جدید نشان می دهد که هنوز کنجکاوی زیادی در مورد پلتفرم با پشتیبانی جک دورسی وجود دارد که به عنوان یک پروژه داخلی در توییتر در سال 2019 آغاز شد. همچنین نشان داد که متا به طور کامل بازار یک جایگزین توییتر مبتنی بر متن را به خود جلب نکرده است. هفته گذشته متا اعلام کرد که اپلیکیشن Threads این شرکت به کاربران ماهانه افزایش یافته است.

گرابر گفته است که Bluesky قصد دارد با سرعت کمتری رشد کند تا بتواند پلتفرم و پروتکل زیربنایی آن را بدون فشار اضافی ایجاد کند که افزایش ناگهانی رشد می تواند ایجاد کند. برخی از این نگرانی‌ها در روز گذشته آشکار شد زیرا افزایش فعالیت منجر به برخی مشکلات فنی در سایت شد، از جمله مشکلات با فیدهای سفارشی برنامه و یک شبه. به گفته این شرکت، این قطعی ظرف چند ساعت برطرف شد.

بسیاری از موفقیت های آینده Bluesky به این بستگی دارد که آیا می تواند رشد جدید خود را حفظ کند و علاقه همه کاربران جدید خود را حفظ کند. Threads همچنین شاهد افزایش اولیه در کاربران جدید بود، فقط برای اینکه قبل از در نهایت بازگشت، از بین رفت.

اگرچه Bluesky ممکن است کمی شبیه به Threads یا X باشد، اما این پلتفرم اساساً متفاوت است و بخشی از جنبش رو به رشد رسانه های اجتماعی است. طبق گفته Graber، پروتکل منبع باز آن مانند یک API “به طور دائم باز” عمل می کند، و این سایت در حال حاضر ده ها توسعه دهنده دارد که تجربیات خود را ایجاد می کنند. Bluesky همچنین ویژگی‌های سفارشی‌سازی بیشتری را با ویژگی‌هایی مانند و توانایی انتخاب تنظیمات تعدیل محتوا برای کاربران ارائه می‌کند.

منبع