Blue Origin در حال برنامه ریزی برای افتتاح سایت های پرتاب جدید در خارج از ایالات متحده است

مسابقه فضایی میلیاردرها در حال گسترش در سراسر جهان است. Blue Origin متعلق به جف بزوس اعلام کرده است که قصد دارد فعالیت های خود را به “اروپا و فراتر از آن” گسترش دهد. فایننشال تایمز گزارش ها. بخشی از این رشد به یافتن مکانی برای تاسیسات پرتاب بین‌المللی بستگی دارد – این شرکت قبلاً در تگزاس، واشنگتن، فلوریدا و آلاباما تاسیس شده است – اما مکان جدید هنوز انتخاب نشده است. همچنین فعالانه به دنبال خریدها و مشارکت های جدید در خارج از ایالات متحده در زمینه هایی مانند تولید و نرم افزار است.

باب اسمیت، مدیرعامل Blue Origin گفت: “ما به دنبال هر کاری هستیم که بتوانیم به دست آوریم، تا بتوانیم خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهیم.” “این تابع اندازه نیست – بلکه این که چقدر نقشه راه ما را از کاری که می خواهیم انجام دهیم تسریع می بخشد.” سال گذشته، Blue Origins، Honeybee Robotics مستقر در نیویورک را خریداری کرد، اقدامی که موفقیت آمیز به نظر می رسد: این شرکت روباتیک مستقر در فضا بخشی از تیم Blue Origin بود که اخیراً 3.4 میلیارد دلار برای ساخت فرودگر ماه برای سومین مأموریت آرتمیس ناسا دریافت کرد. بزرگترین رقیب Blue Origin، SpaceX ایلان ماسک، اولین و دومین فرود ماه آرتمیس را بر عهده دارد.

اگرچه بلو اوریجین اولین شرکتی بود که موشک را با موفقیت پرتاب کرد، فرود آورد و دوباره استفاده کرد، اما به دلیل توقف در ساخت پرتابگرهای خود از رقیب خود عقب افتاده است. برنامه های Blue Origin برای ردپای جهانی تر ممکن است به آنها کمک کند تا با پیشرفت SpaceX هماهنگ شوند. پروژه کویپر آمازون همچنین قصد دارد از موشک نیو گلن بلو اوریجین برای حداقل 12 پرتاب بین سال های 2024 تا 2029 پس از چند سال تاخیر استفاده کند.منبع