AXGaming کابل های برق را در GPU های GeForce RTX 4070/4060Ti پنهان می کند

کابل های برق مخفی در پردازنده های گرافیکی RTX 4070/4060Ti

این مفهوم در واقع بسیار ساده است، زیرا کانکتور برق در جهت مخالف نسبت به مادربرد قرار دارد. سپس کابل برق از سوراخی در سمت دیگر کارت عبور می کند و از آنجا، کابل به دوشاخه برق متصل می شود در حالی که هنوز در زیر یک صفحه پشتی قابل جابجایی پنهان است. از آنجایی که هیچ کانکتوری در طرف دیگر کارت وجود ندارد، هیچ کابل برق قابل مشاهده ای وجود ندارد.

این طراحی کارت گرافیک توسط Inno3D فاش شده است که یک برند جدید برای بازار چین به نام AXGaming دارد. ما قبلاً تعداد زیادی از کارت های آنها را دیده ایم، اما این کارت اولین کارتی است که این ایده را دارد.

طبیعتاً برخی از مشکلات جزئی مانند فاصله بین مادربرد و کابل برق در این ایده وجود دارد. انتقال این کانکتور بیشتر، درست در جایی که تمام مادربردهای استاندارد ATX به پایان می رسند و کابل های SATA وصل شده اند، بسیار منطقی تر است. این امر مدیریت کابل را حتی ساده تر بدون نیاز به خم کردن کابل ها و فشرده کردن آنها در فضای کوچک فراهم می کند.

AXGaming GeForce RTX 4070 با کانکتور برق مخفی، منبع: Inno3D/MyDrivers

نکته مهم این است که کانکتور به برد لحیم شده است. هیچ کانکتوری روی کابل ها آویزان نیست، همانطور که قبلاً در برخی از طرح های مرجع و سفارشی دیده ایم. این اطمینان حاصل می کند که اتصال ایمن و ایمن است.

چگونه این راه حل قبلاً مورد توجه قرار نگرفت؟

منبع: MyDrivers

منبع

AXGaming GeForce RTX 4070 با کانکتور برق مخفی، منبع: Inno3D/MyDrivers

طبق گزارش اصلی، AXGaming باید این طراحی را برای کارت‌های گرافیک RTX 4070 و RTX 4060 Ti اجرا کند، که هر دو منحصراً از کانکتورهای برق استاندارد 8 پین استفاده می‌کنند.

AXGaming GeForce RTX 4070 با کانکتور برق مخفی، منبع: Inno3D/MyDrivers

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر