AT&T پس از افشای اطلاعات حساب در وب تاریک، رمز عبور میلیون‌ها مشتری را بازنشانی می‌کند

AT&T پس از افشای اطلاعات حساب در وب تاریک، رمز عبور میلیون‌ها مشتری را بازنشانی می‌کند

AT&T می‌گوید 7.6 میلیون مشتری فعلی به همراه 65.4 میلیون دارنده حساب قبلی تحت تأثیر نشت اخیر قرار گرفتند که در آن اطلاعات حساس در وب تاریک منتشر شد. TechCrunch اولین بار در صبح روز شنبه گزارش داد که این شرکت رمز عبور همه حساب های فعال را بازنشانی کرده است و AT&T این حرکت را در به روز رسانی منتشر شده در صفحه پشتیبانی خود تأیید کرد. به گفته AT&T، مجموعه داده‌هایی که AT&T می‌گوید «به نظر می‌رسد مربوط به سال 2019 یا قبل از آن باشد»، شامل نام، آدرس خانه، شماره تلفن، تاریخ تولد و شماره‌های تامین اجتماعی است. TechCrunch.

TechCrunch پس از اینکه یک محقق امنیتی متوجه شد که سوابق شامل رمزهای عبور رمزگذاری شده به راحتی قابل رمزگشایی است، به AT&T در مورد احتمال استفاده از داده های لو رفته برای دسترسی به حساب های مشتریان در روز دوشنبه هشدار داد. AT&T امروز گفت که “تحقیق قوی ای را با پشتیبانی کارشناسان امنیت سایبری داخلی و خارجی آغاز کرده است.” به گفته AT&T، این داده ها حدود دو هفته پیش در تاریک وب ظاهر شدند.

این سه سال پس از آن اتفاق می افتد که هکری به نام ShinyHunters در سال 2021 ادعا کرد که اطلاعات حساب 73 میلیون مشتری AT&T را به دست آورده است. AT&T در آن زمان گفت Bleeping Computer که مورد نقض قرار نگرفته است و نمونه هایی از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط هکر به صورت آنلاین “به نظر نمی رسد که از سیستم های ما آمده باشد.” این شرکت اکنون می‌گوید که «هنوز مشخص نیست که آیا داده‌های آن زمینه‌ها از AT&T یا یکی از فروشندگان آن نشات گرفته است». تاکنون «شواهدی مبنی بر دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های خود که منجر به استخراج مجموعه داده‌ها شود، ندارد».

AT&T می‌گوید که با دارندگان حساب فعلی و سابق که تحت تأثیر نشت قرار گرفته‌اند تماس خواهد گرفت. این شرکت همچنین می گوید که نظارت بر اعتبار را به این مشتریان «در صورت لزوم» ارائه می دهد.

این مقاله حاوی پیوندهای وابسته است. اگر روی چنین پیوندی کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منبع