ASUS ROG Ally می‌تواند از کنسول‌های بازی محبوب مانند PS3، PSP، 3DS، WiiU، XBOX360 و Nintendo Switch تقلید کند.

ROG Ally در حال اجرای PS3 God of War، منبع: ETA Prime

ROG Ally بازی‌های PSP/3DS/XBOX را اجرا می‌کند، منبع: ETA Prime

ASUS ROG Ally دارای APU 8 هسته ای Zen4 با پردازنده گرافیکی داخلی RDNA3 است. این پردازنده گرافیکی دارای 12 واحد محاسباتی است و می تواند تا 2.7 گیگاهرتز را تقویت کند. در این پیکربندی، کنسول 699 دلار قیمت دارد که بدون شک بیشتر از بسیاری از این کنسول ها در هنگام راه اندازی است. با این حال، این به گیمرها اجازه می دهد تا موجودی بازی های مورد علاقه خود را در یک محصول ترکیب کنند که بتوان آن را حمل کرد. اگر پول مشکلی ندارد، برخی از گیمرها ممکن است حتی به خرید پردازنده گرافیکی خارجی ROG XG RTX 4090 (حدود 2000 دلار) فکر کنند، اما این هنوز با یک موتور شبیه‌ساز آزمایش نشده است.

این توسط ETA Prime آزمایش شده است و نشان می دهد که آخرین کنسول دستی توانایی اجرای تقریباً همه شبیه سازهای محبوب را دارد، معمولاً با وضوح و نرخ فریم بسیار بالاتر و همه اینها با قدرت بسیار پایین.

ROG Ally یک دستگاه بازی دستی است که ممکن است به عنوان یک پلتفرم شبیه سازی بازی قدرتمند نیز عمل کند.

کنسول ایسوس می تواند بازی های PS3، XBOX360، PSP، 3DS، WiiU و Nintendo Switch را به راحتی اجرا کند.

APU سفارشی Ryzen Z1 برای ROG Ally که بر اساس سیلیکون AMD Zen4 “Phoenix” ساخته شده است، از دستورالعمل های AVX512 پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که بسیاری از موتورهای شبیه سازی می توانند از پسوندهای برداری 256 بیتی SIMD بهره ببرند. این دستورالعمل ها قابلیت دستورالعمل های 256 بیتی را با معرفی عملیات پیشرفته مانند تبدیل داده، عملیات پراکندگی یا جایگشت گسترش می دهند. چنین محاسباتی اغلب توسط شبیه سازها استفاده می شود، که می تواند تقویت بزرگی را از پشتیبانی دستورالعمل AVX512 مشاهده کند.

[ETA PRIME] ASUS ROG Ally می تواند همه چیز را تقلید کند! گذشته از لبه آنچه دیگر دستی ها می توانند انجام دهند (149,287 بازدید)

منبع

منبع از طریق سخت افزار تام:

تایید شده است که این کنسول از پلی استیشن 3 (RPCS3)، نینتندو سوییچ (YUZU)، ایکس باکس 360 (CXBX)، 3DS (Citra)، PSP (PPSSPP)، GameCube (دلفین)، PS2 (PSX2) و WiiU (CEMU) پشتیبانی می کند.

این کنسول حتی قادر به اجرای بازی‌های PS3 است که شبیه‌سازی آن‌ها چالش برانگیز است. YouTuber بازی God of War را با سرعت 50 تا 60 فریم در ثانیه با وضوح 1080p به راحتی اجرا می کند، اما این یکی از معدود بازی هایی است که برای اجرا به 25-30 وات نیاز دارد. بازی‌های دیگر، اگر با سرعت 30 فریم در ثانیه محدود شوند و رزولوشن اصلی می‌توانند به راحتی در یک پاکت برق 7 تا 15 وات اجرا شوند، که عمر باتری طولانی‌تری را تضمین می‌کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر