ASRock RX 7900 XTX AQUA با بایوس جدید “Extreme OC” یک تقویت گرافیکی اضافی 255 مگاهرتز دریافت می کند.

ASRock به تازگی بایوس جدیدی را برای Radeon RX 7900 XTX Aqua OC منتشر کرده است، اما این بایوس چیزی را درست نمی کند. در واقع، این بایوس با معرفی ساعت های بالاتر عملکرد را افزایش می دهد:

  • قدیمی ساعت تقویت BIOS: تا 2680 مگاهرتز / 20 گیگابیت بر ثانیه
  • جدید ساعت تقویت BIOS: تا 2935 MHz / 20 گیگابیت بر ثانیه

منبع: ASRock

منبع

عملکرد جدید بایوس RX 7900 XTX Aqua، منبع: ASRock

این یک افزایش عظیم 255 مگاهرتز است که ASRock ادعا می کند اکنون 13.5٪ عملکرد بالاتری را در مقایسه با مدل مرجع AMD ارائه می دهد. توجه داشته باشید که این شرکت اکنون یک منبع تغذیه 1000 وات را برای عملکرد صحیح کارت توصیه می کند.

Radeon RX 7900 XTX Aqua با فرکانس 255 مگاهرتز بالاتر

چه کسی می گوید شما نمی توانید عملکرد رایگان دانلود کنید.

برای سازندگان کارت گرافیک معمول نیست که بایوس هایی را منتشر کنند که عملکرد کارت گرافیکی را که قبلاً راه اندازی شده بود افزایش دهد. در بیشتر موارد، کارت‌های گرافیک به‌روزرسانی‌های بایوس را دریافت می‌کنند که مشکلات خاصی را برطرف می‌کند که توسط درایور قابل حل نیست: سرعت فن، جدول‌های ولتاژ و ساعت، مشکلات توزیع برق یا کانکتور نمایشگر، رایج‌ترین مشکلاتی هستند که با بایوس برطرف می‌شوند.

RX 7900 XTX Aqua new BIOS، منبع: ASRock

شایان ذکر است که ارتقاء ناموفق BIOS مشمول گارانتی نمی شود. علاوه بر این، این بایوس از کاربران می‌خواهد قبل از اقدام به نصب بایوس جدید، به درایور Radeon 23.5.1 ارتقا دهند. این ممکن است به این دلیل باشد که این بایوس ورودی جدیدی برای شناسه دستگاه PCI دارد که این BIOS حمل می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر