ASRock کارت گرافیک Radeon RX 7900 XTX AQUA با خنک کننده مایع را آماده می کند

چیزی که شایان ذکر است این است که تا کنون ASRock مادربرد X670E Aqua را راه‌اندازی نکرده است، بنابراین راه‌اندازی کامل AMD/ASRock Aqua با آخرین سخت‌افزار امکان‌پذیر نیست، اما نسخه قدیمی‌تر X570 وجود دارد.

ASRock RX 7900 XTX Aqua OC اولین کارت گرافیک مبتنی بر معماری RDNA3 است که به طور رسمی خنک کننده مایع را دریافت می کند. این یک مدل ممتاز است که برای حلقه های خنک کننده موجود طراحی شده است و بدون آنها نمی توان از آن استفاده کرد.

ASRock Radeon RX 7900 XTX Aqua، منبع: VideoCardz

سری‌های ASRock Aqua تا این لحظه در انحصار سری مادربردهای این شرکت بودند. اینها سری بردهای ویژه با مونو بلوک های از پیش نصب شده برای CPU و VRM هستند، اما همچنین با طراحی مشکی و نقره ای براق. سری های Aqua همیشه از نظر تعداد محدود و نسبتاً گران هستند، در نتیجه در خارج از جوامع اورکلاک و علاقه مندان چندان محبوب نیستند.

سری فوق‌العاده ممتاز ASRock با خنک‌کننده مایع اکنون به پردازنده‌های گرافیکی می‌آیند.

ASRock قرار است سری Radeon RX 7900 خود را در 13 دسامبر عرضه کند. تا آنجا که می دانیم، Aqua GPU محدود به نوع XTX است که دارای پردازنده گرافیکی تمام چربی Navi 31 و 24 گیگابایت حافظه GDDR6 است.

منبع

پردازنده گرافیکی AMD Radeon 7900 XTX با خنک کننده آب

مادربردهای ASRock X570/Z690 Aqua منبع: ASRock

Aqua از همان برد RX 7900 XTX Taichi استفاده می کند، که یک طراحی کاملا سفارشی با سه کانکتور برق 8 پین است که اکنون به وضوح قابل مشاهده است. این یک طراحی دو شیار با بلوک آب پوش کامل سفارشی است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر