ASRock کارت گرافیک سفارشی Intel Arc A380 Challenger ITX را معرفی کرد

ASRock اکنون با انتشار یک کارت گرافیک سفارشی مبتنی بر A380 به شرکتی به نام GUNNIR پیوسته است. این در واقع اولین برند شناخته شده جهانی است که پردازنده گرافیکی اینتل را برای رایانه های رومیزی عرضه می کند، اما همچنان انتظار داریم شرکت هایی مانند ASUS و MSI راه حل های خود را نشان دهند.

این مدل مبتنی بر PCB سفارشی با یک کانکتور برق 8 پین است. با اورکلاک کارخانه تا 2250 مگاهرتز (ساعت GPU) ارسال می شود. البته مشخصات هسته یکسان است: GPU ACM-G11 با 1024 هسته و 6 گیگابایت حافظه GDDR6 در یک گذرگاه حافظه 96 بیتی.

Arc 380 Challenger ITX OC، منبع: ASRock

این کارت اکنون از طریق فروشگاه رسمی ASRock در سایت چینی به فروش می رسد JD.com. قیمت کارت 1299 RMB (192 USD) است.

ASRock کارت گرافیک Intel Arc را عرضه کرد

منبع: ASRock

منبع

مشخصات Arc 380 Challenger ITX OC، منبع: ASRock

ASRock این کارت را به چهار کانکتور نمایشگر مجهز کرده است: 3x DisplayPort 2.0 و 1x HDMI 2.0b. اینتل قبلا توضیح داد که شرکای برد ممکن است پردازنده‌های گرافیکی Arc را به PCON (مبدل پروتون) مجهز کنند که HDMI 2.1 را فعال می‌کند. به نظر می رسد این کارت فاقد این مبدل است و از نظر مشخصات تنها 2.0b است.

بر خلاف فوتون GUNNIRاین کارت سفارشی فقط یک فن دارد و در فرم فاکتور ITX (19.0×12.4×3.9 سانتی متر) طراحی شده است. و صحبت از فن ها شد، این مدل از فناوری 0dB پشتیبانی می کند، بنابراین فن تحت بار سبک نمی چرخد.

Challenger ITX OC دومین کارت سفارشی مبتنی بر A380 است که تاکنون سریع‌ترین و کندترین GPU تجاری موجود در Alchemist است.

Arc 380 Challenger ITX OC، منبع: ASRock

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر