ASRock کارت افزایش حافظه را برای چهار درایو SSD PCIe Gen5 معرفی کرد

استفاده از رابط PCIe Gen5 تا حد خود.

هر یک از چهار SSD از نظر تئوری می توانند تا 128 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند (16 گیگابایت بر ثانیه) ارائه دهند. البته چنین سرعت‌هایی با هیچ‌یک از درایوهای SSD Gen5 که به صورت تجاری در دسترس هستند امکان‌پذیر نیست، اما از نظر فنی هیچ چیز مانع از پشتیبانی این محصول از نسل‌های آینده SSD‌ها نمی‌شود.

کارت Blazing Quad M.2 منبع: ASRock

کارت Blazing Quad M.2 منبع: ASRock

کارت ASRock Blazing Quad M.2 برای حداکثر چهار درایو SSD PCIe Gen5 NVMe

کارت ASRock Blazing Quad M.2 در کنار پلتفرم W790 اینتل معرفی شد که تا 112 خط PCIe Gen5 را ارائه می دهد. با جدیدترین پلتفرم Xeon/HEDT اینتل، از نظر فنی هیچ چیز مانع استفاده کاربران از حتی ۷ کارت در یک سیستم نمی‌شود.

کارت توسعه ASRock SSD 13 درصد بزرگتر از کارت های AIC قبلی برای ذخیره سازی است. این برای قرار دادن فن های بزرگتر با سرعت های متغیر است، اما این شرکت هنوز هم توانسته است این طراحی را به یک طراحی یک شکاف فشرده کند.

منبع: ASRock از طريق سخت افزار تام





منبع

برای پشتیبانی از چهار SSD، هر کدام باید در زاویه 45 درجه نصب شوند که فاصله بین کانکتور SSD و رابط PCIe را محدود می کند. با توجه به میزان انرژی مورد نیاز هر SSD، 75 وات موجود از طریق اسلات ممکن است کافی نباشد. به همین دلیل است که ASRock یک کانکتور برق 6 پین را برای هر موردی اضافه کرده است.

این کارت افزودنی یک دستگاه PCIe توسعه یافته است که می تواند تا چهار SSD تا 25110 فرم فاکتور را میزبانی کند. هر چهار SSD دارای چهار خط در دسترس هستند و مطمئن شوید که پهنای باند کامل را دریافت می کنند. مهمتر از آن، این کارت توسعه از جدیدترین استاندارد PCIe Gen5 پشتیبانی می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر