ASRock هیت سینک SSD “Blazing M.2 Gen 5” با خنک کننده فعال فن را برای پلتفرم های AMD X670/B650 و Intel Z790 توسعه می دهد.

منبع: TechPowerUP

منبع

ASRock با معرفی سری محصولات Fan-Heatink برای مادربردهای AMD X670E، B650E/B650 و Intel Z790 به آینده نگاه می کند. حداقل پنج نوع از این خنک کننده ها وجود دارد که با رنگ های نقره ای یا مشکی مطابقت دارند. همچنین یک نسخه ویژه فقط برای سری XB650E Taichi وجود دارد. اگرچه هیچ یک از آنها از سری 600 اینتل پشتیبانی نمی کنند.

به روز رسانی: حسن مجتبی (Wccftech) نمونه اولیه این هیت سینک را دارد:

فن هیت سینک Blazing M.2، منبع: ASRock/TechPowerUP

طبق گفته ASRock، همه انواع فن 30 میلی‌متری یکسان دارند و جریان هوای یکسانی تا 4.92 CFM دارند. قد آنها 5 سانتی متر است، بنابراین مشتری باید اطمینان حاصل کند که با اجزای نصب شده روی مادربردها برخورد نمی کند. انتظار می‌رود هر یک از این هیت سینک‌ها حدود 30 دلار قیمت داشته باشد، اما ASRock هنوز قیمت آن را تایید نکرده است.

فن هیت سینک Blazing M.2، منبع: ASRock/TechPowerUP

فضای ذخیره سازی PCIe Gen5 در واقع سریع است، اما همچنین برای عملکرد به صورت تورفتگی نیاز به خنک کننده خوبی دارد. به همین دلیل است که بسیاری از برندها یا ذخیره سازی Gen5 خود را به یک هیت سینک بزرگ مجهز می کنند یا به فناوری خنک کننده فعال متکی هستند.

ASRock فن های خنک کننده فعال را برای راه حل ذخیره سازی حالت جامد نسل بعدی معرفی کرده است.

ASRock می خواهد SSD های M.2 PCIe Gen5 را با فن-هیت سینک خود خنک کند.

فن هیت سینک Blazing M.2، منبع: ASRock/TechPowerUP

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر