ASRock مادربرد Z790 Phantom Gaming NOVA را برای «CPU های آینده تشنه انرژی بیشتر» معرفی کرد.

ASRock اولین مادربرد Intel Raptor Lake Refresh را عرضه می کند؟

جالب اینجاست که ASRock تاکید کرد که برد NOVA آنها برای پردازنده‌های گرسنه‌تر آینده آماده شده است. همانطور که می دانیم، اینتل به طور رسمی تایید نکرد که این شرکت پردازنده های Raptor Lake خود را به روز می کند، اما طبق نقشه راه های فاش شده، این پردازنده ها ارائه می شوند.

ASRock همچنین از بردهای WiFi جدید Z790 Riptide و Lightning WiFi رونمایی می کند. علاوه بر این، خط جدیدی از سری Taichi Lite در راه است. این شرکت قول داده است که بردهای Z790 و B650 Taichi Lite را راه اندازی کند، که گفته می شود همان طراحی 24 فاز VRM را دارند، اما باید دارای “طراحی مفهومی ساده” باشند.

ASRock از سری جدید بازی های PHANTOM خود رونمایی کرد و با افتخار مدل پیشرفته Z790 Nova WiFi7 را معرفی کرد، NOVA نماد نور و انرژی خیره کننده یک انفجار ستاره است که پشتیبانی قدرتمندی را برای گیمرها فراهم می کند. مادربرد جدید مجهز به آخرین WiFi7 و LAN 5Gbps برای ارائه سریعترین اتصال به اینترنت، و برای پشتیبانی از CPUهای آینده پر انرژی حتی بیشتر.

ASRock Z790 Phantom Gaming Nova یک مادربرد آینده است که بر اساس بالاترین چیپست اینتل برای CPUهای نسل سیزدهم Core ساخته شده است. طبق اعلام رسمی، این مادربرد اولین طراحی این شرکت خواهد بود که از شبکه WiFi7 و 5 GbE پشتیبانی می کند، درست مانند سری MSI Z790 MAX که اوایل این هفته معرفی شد. ASRock تأیید می‌کند که Z790 NOVA دارای طراحی 20+1+1 SPS Dr.MOS برای تحویل برق است.

– ASRock

ASRock از مادربردهای Z790 و B650 به روز شده رونمایی کرد.

منبع: ASRock

منبع تا کنون هیچ اشاره ای نشده است که به روز رسانی می تواند انرژی بیشتری مصرف کند، برعکس، انتظار می رفت که از DLVR (تنظیم کننده ولتاژ خطی دیجیتال) پشتیبانی کند، یک ویژگی که در اواخر سال 2022 برای CPU های رومیزی Raptor Lake فهرست شد. این ویژگی بعدا تایید شد. در پلتفرم سری 13th Gen/700 غیرفعال است، اما همانطور که ایسوس پیشنهاد کرده است، ممکن است همچنان برای CPU های آینده فعال باشد. شایعه شده بود که این فناوری مصرف انرژی CPUهای رومیزی را با یک حاشیه قابل مشاهده کاهش می دهد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر