ASRock ساخت کارت‌های NVIDIA را رد نمی‌کند، اما آن را در حال حاضر «چالش‌انگیز» توصیف می‌کند.

ASRock ساخت کارت‌های NVIDIA را رد نمی‌کند، اما آن را در حال حاضر «چالش‌انگیز» توصیف می‌کند.

در حال حاضر، به نظر می رسد برنامه ای برای GPU های ASRock GeForce وجود ندارد

نماینده ASRock در مصاحبه با QuasarZone و دیگر رسانه های کره ای به موضوع جالبی اشاره کرد.

ASRock در حال حاضر در حال ساخت کارت های گرافیک AMD و Intel است. این شرکت سال هاست که با هر دو شرکت در زمینه طراحی و تولید طرح های مادربرد رومیزی و کوچک کار می کند. طبیعی به نظر می رسید که ASRock پس از اعلام ورود به تجارت GPU در چند سال پیش، با این شرکا همکاری کند.

با ورود گرافیک Intel Arc، ASRock نسبتاً سریع شروع به ساخت این کارت ها نیز کرد و اغلب اولین کسی بود که یک نوع سفارشی (مانند A770 16GB) را معرفی کرد. در حال حاضر یکی از مهم‌ترین شرکای AMD نیز می‌باشد و به طور منظم چندین SKU را منتشر می‌کند، زمانی که برخی از شرکای هیئت مدیره به آرامی کارت‌های کمتر و کمتری را با آرم Radeon منتشر می‌کنند (مانند MSI).

ASRock خود را به راحتی در بازار قرار داده است و محبوبیت خود را در میان سازندگان رایانه شخصی که به صرفه اقتصادی ندارند، به دست آورده است. این به این دلیل است که این شرکت به سرعت به کاهش قیمت پاسخ می دهد و معمولاً اولین برندی است که آنها را برای مدل های خود معرفی می کند.

علیرغم موفقیت این شرکت با AMD و Intel، گمانه‌زنی‌هایی در میان علاقه‌مندان به پردازنده‌های گرافیکی در مورد سرمایه‌گذاری بالقوه ASRock در تولید پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA، با توجه به طیف محصولات متنوع آن وجود دارد. با این حال، در حال حاضر، هیچ نشانه ای از چنین برنامه هایی وجود ندارد.

سوال: برنامه های شما برای محصولات آینده چیست؟ آیا برنامه ای برای گنجاندن کارت های گرافیک NVIDIA وجود دارد؟

ASRock: این یک سوال کاملا چالش برانگیز است. شرکت هایی که هم NVIDIA و هم AMD دارند ایسوس، گیگابایت و MSI هستند. این برندها برای مدت طولانی تری نسبت به ما فعال بوده اند و در زمان تاسیس آنها نه تنها ATI و NVIDIA بلکه تولیدکنندگان چیپست مانند Elsa و Voodoo نیز وجود داشتند. هیچکس در آن زمان موقعیت انحصاری نداشت. با این حال، با گذشت زمان، تسلط NVIDIA بر بازار بسیار زیاد شد و جهانی که در آن تولید NVIDIA VGA تأثیرگذار شد، پدیدار شد. من معتقدم دلایل پیچیده ای برای این وجود دارد. از دیدگاه ASRock که در حال حاضر AMD و Intel VGA را تولید می کند، به نظر می رسد برای ما چالش برانگیز است که فوراً شروع به تولید NVIDIA VGA کنیم.

(ترجمه)

در حالی که نماینده ASRock به صراحت امکان تولید پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA را رد نکرده است، بدیهی است که همکاری با NVIDIA چالش‌هایی را ایجاد می‌کند. مورد EVGA به عنوان مثال عمل می کند و پیچیدگی های مرتبط با کار در کنار بزرگترین تامین کننده GPU در بازار مصرف را برجسته می کند.

موقعیت مسلط انویدیا، ورود به چنین مشارکتی را به یک تعهد قابل توجه تبدیل می کند که به طور بالقوه مستلزم ارزیابی مجدد و تغییر شکل استراتژی های برنامه ریزی محصول برای پردازنده های گرافیکی در ASRock است. این نماینده اشاره کرد که در حال حاضر وارد کردن چنین تغییراتی در تولید با NVIDIA چالش برانگیز خواهد بود.

منبع: QuasarZoneمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر