ASRock اکنون کارت های ارتقاء شبکه Wi-Fi 6E AMD و Intel را برای آخرین مادربردهای خود ارائه می دهد.

انتشار ASRock یادآور این نکته است که همه کارت‌های Wi-Fi M.2 2230 با یکدیگر سازگار نیستند. حداقل همیشه گزینه ای برای استفاده از رابط USB وجود دارد.

به عبارت دیگر، استاندارد CNVIo راه اینتل برای قفل کردن چیپست شبکه به پلتفرم خود اینتل است. کارت 802.11ax فقط با مادربردهای سری 600 ASRock برای پردازنده‌های Alder Lake و Raptor Lake و به احتمال زیاد با جدیدترین لپ‌تاپ‌ها کار می‌کند. اینتل همچنین کارت های AX210 Wi-Fi 6E را با رابط استاندارد M.2 PCIe می فروشد، با این حال، آخرین چیپست های AX411 روی رابط CNVIo2 قفل شده اند.

منبع: ASRock (AMDASRock (اینتل) از طریق @momomo_usمنبع

کارت های کارت شبکه WiFi 6E AMD و Intel، منبع: ASRock

ASRock اکنون گزینه های ارتقاء رابط شبکه را برای هر دو سیستم AMD و Intel ارائه می دهد.

کارت اینتل به احتمال زیاد مبتنی بر آخرین چیپست های AX211 یا AX411 است. این کارت از آخرین رابط CNVIo2 M.2 استفاده می‌کند که با نسل‌های قبلی چیپست‌ها و سری Core (مانند 10th/11th Gen) سازگار نخواهد بود، مگر اینکه توسط سازنده بیان شده باشد.

این شرکت اکنون کارت های شبکه استاندارد AMD یا WiFi-6E اینتل (802.11ax) را برای جدیدترین مادربردهای خود ارائه می دهد. در حالی که این شرکت چیپست دقیق استفاده شده توسط هیچ یک از محصولات را تایید نمی کند، به نظر می رسد نسخه AMD از نظر طراحی با AMD RZ608 NIC مطابقت دارد. این یک تغییر نام تجاری از کارت مدیاتک MT7921K است که سال گذشته با کنسول دستی AYANEO عرضه شد. این یک کارت Wi-Fi 6E 2×2 با پشتیبانی از بلوتوث 5.2 است که برای رابط PCIe طراحی شده است.

WiFi 6E برای مادربردهای ASRock

کارت های کارت شبکه WiFi 6E AMD و Intel، منبع: ASRock

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر