AP و OpenAI برای کمک به آموزش مدل های الگوریتمی با یکدیگر همکاری دو ساله می کنند

AP از هوش مصنوعی مولد برای نوشتن مقالات استفاده نمی‌کند، اما از فناوری‌های مشابه برای خودکار کردن گزارش‌های درآمد شرکت و پوشش رویدادهای ورزشی محلی، در میان انواع دیگر مقالات، استفاده می‌کند. علاوه بر این، سازمان از این ابزارها برای ترجمه هشدارهای هواشناسی به اسپانیایی استفاده می کند. AP یک ابزار هوش مصنوعی را در اوایل سال جاری راه اندازی کرد تا مشتریان را که بیشتر اتاق های خبری دیگر هستند، قادر سازد تا عکس ها، فیلم ها و داستان های مرتبط را جستجو کنند. این نرم افزار به مشتریان اجازه می دهد تا با استفاده از زبان توصیفی به جای ابرداده خشک، پرس و جو کنند. به عبارت دیگر، دسترسی به گنجینه داده های OpenAI باید این تجربه را به طور چشمگیری بهبود بخشد.

این یکی از اولین همکاری های پرمخاطب بین یک سازمان خبری بزرگ و یک شرکت هوش مصنوعی است. این دو شرکت هنوز در حال بررسی جزئیات هستند، اما به نظر می رسد که AP به عنوان بخشی از مبادله به فناوری اختصاصی OpenAI دسترسی پیدا خواهد کرد. AP مدت‌هاست که هنگام ارسال گزارش‌های خبری به فناوری اتوماسیون متکی بوده است، بنابراین احتمالاً از فناوری OpenAI برای ساده‌سازی و بهبود این فرآیند استفاده می‌کند.

در مورد OpenAI، آنها بدیهی است که به دنبال گسترش اخبار در آینده هستند، و این همکاری به آنها داده های قانونی زیادی را برای کار با آنها می دهد. هوش مصنوعی مدل‌های کسب‌وکار خبری سنتی را تهدید می‌کند، اما AP می‌گوید «از چارچوبی پشتیبانی می‌کند که تضمین می‌کند از مالکیت معنوی محافظت می‌شود و سازندگان محتوا برای کارشان به طور عادلانه غرامت دریافت می‌کنند». این سازمان همچنین می‌گوید که اتاق‌های خبر «باید یک صندلی پشت میز داشته باشند» تا اطمینان حاصل شود که از آنها استفاده نمی‌شود.منبع

آسوشیتدپرس (AP) و شرکت مادر ChatGPT OpenAI به توافقی برای اشتراک‌گذاری اخبار رسیده‌اند، اما نه به دلایلی که ممکن است فکر کنید. این شامل چت ربات‌های هوش مصنوعی نیست که به سرعت محتوا تولید می‌کنند، بلکه راهی برای OpenAI برای آموزش مدل‌های الگوریتمی خود است، همانطور که توسط گزارش شده است. Axios. این قرارداد دو ساله به OpenAI دسترسی به محتوای خبری و فناوری منتخب از آرشیو AP را می دهد که قدمت آن به سال 1985 باز می گردد. همه این داده های شیرین و شیرین برای بهبود کارایی تکرارهای آتی ChatGPT و ابزارهای مرتبط استفاده خواهد شد.