AMD RX 7900 XT به 779 دلار کاهش می یابد، سری GeForce RTX 40 و Radeon 7000 اکنون با قیمت MSRP یا کمتر از آن در دسترس هستند

در شرایط عادی، ما در مورد کارت‌های گرافیکی که به MSRP می‌رسند، پست نمی‌گذاریم، اما در 4 سال گذشته بازار GPU به‌طور چشمگیری تغییر کرده است. نه تنها کارت‌ها بسیار گران‌تر از نسل گذشته هستند، در دسترس بودن کارت‌های جدید همچنان یک مشکل باقی مانده است. با این حال، وضعیت بازار طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

کارت‌های NVIDIA RTX 40 و Radeon RX 7000 اکنون در MSRP یافت می‌شوند.

در ایالات متحده، مشتریان اکنون می توانند به راحتی تمام کارت های GeForce RTX 40 و Radeon RX 7000 را در MSRP یا کمتر از آن پیدا کنند. با انتشار GeForce RTX 4070 non-Ti و Radeon RX 7900 XTX که اکنون به MSRP رسیده است، مشکلی برای یافتن حداقل یک کارت در MSRP از هر دو خط وجود ندارد.

طبیعتاً بازار ایالات متحده متفاوت است و این وضعیت در مناطق دیگر منعکس نمی شود. با این حال، این نشانه آن است که بازار GPU در حال بهبود است و ممکن است به زودی هر دو شرکت را وادار کند که کارت‌های ارزان‌تر را عرضه کنند یا قیمت آن را کاهش دهند، که در واقع در حال حاضر اتفاق افتاده است.

بالاخره به نقطه‌ای رسیده‌ایم که تمام پردازنده‌های گرافیکی جدید منتشر شده به قیمت پیشنهادی خرده‌فروشی رسیده‌اند.

مجموعه نسل فعلی AMD و NVIDIA تنها دارای شش کارت دسکتاپ است. ما ارزان‌ترین کارت‌های موجود در ایالات متحده را گردآوری کرده‌ایم و مطمئناً کارت‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. مهمترین مورد اضافه شده RTX 4070 non-Ti است که تقریباً 3 روز پس از راه اندازی هنوز در MSRP به راحتی در دسترس است. اگر چه اگر RX 7900 XTX در اواخر مارس به MSRP نرسیده بود، این پست امکان پذیر نبود.

Radeon RX 7900 XT به قیمت 779.99 دلار، منبع: Newegg

Radeon RX 7900 XT که با قیمت 899 دلار معرفی شد، همین یک ماه پیش به سرعت به زیر 800 دلار رسید. با انتشار RTX 4070، اولین شریک برد AMD ASRock اکنون ارائه می دهد کارت بازی فانتوم سفارشی آنها به قیمت 779 دلار، 120 دلار یا 13 درصد تخفیف است.

ممکن است از طریق پیوندهای آمازون و نیوگ، کمیسیون وابسته به دست آوریم.

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر