AMD Radeon RX 7900 XT همچنان در چین ارزان‌تر می‌شود و اکنون در 6499 ین (12٪ کمتر از MSRP) است.

گزارش‌های سایت‌های چینی ادعا می‌کنند که اکنون RX 7900 XT را می‌توان با قیمت پایین 5999 ین پیدا کرد، اما کمترین قیمتی که ما پیدا کردیم 6299 ین در Taobao بود. اگرچه این فروشگاه‌ها اغلب فروشگاه‌های رسمی نیستند.

منبع: JD از طريق Wccftech

منبع

قیمت گذاری NVIDIA و AMD در چین فوریه 2023، منبع: Baidu

بازار چین قیمت های بالاتری نسبت به ایالات متحده دارد که بیشتر به دلیل مالیات بر ارزش افزوده است. با این حال، از آنجایی که این روزها اکثر کارت های دسکتاپ در آسیا ساخته می شوند، این بازار تمایل دارد تغییرات قیمت را خیلی زودتر از سایرین نشان دهد. شایان ذکر است که فروشگاه های چینی قیمت سری Ryzen 7000 را 2 هفته قبل از رسیدن معاملات مشابه به سایر مناطق کاهش دادند.

شایان ذکر است که همه کارت های فهرست شده در این نمودار مقایسه قیمت را اکنون می توانید در زیر MSRP پیدا کنید. این خبر خوبی برای گیمرها در چین است و احتمالاً چیزی است که انتظار می رود در هفته های آینده در بازار جهانی تأثیر بگذارد. به خصوص که NVIDIA و AMD قرار است نسل بعدی مدل های میان رده را تا پایان سه ماهه دوم عرضه کنند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که RX 7900 XT اکنون برای مشتریان چینی کمتر از MSRP هزینه دارد و Yeston تنها برندی نیست که قیمت را پایین آورده است. هر دو XFX و Sapphire نیز 7900 XT خود را با قیمت 6599 ین می فروشند. در واقع، می‌توان فهرست‌هایی را از PowerColor، ASRock و Vastarmor پیدا کرد که همگی کارت‌های خود را زیر ۷۳۹۹ ین (MSRP) ارائه می‌کنند. شرکت هایی که هیچ گونه تبلیغاتی ارائه نمی دهند عبارتند از Gigabyte، MSI و ASUS.

شرکای هیئت مدیره AMD چینی اکنون موجودی را به زیر MSRP می برند

Radeon RX 7900 XT قیمت (پایین ترین)، منبع: JD

این دیگر فقط بازار ایالات متحده نیست، زیرا شرکای چینی در حال حاضر قیمت RX 7900 XT را به زیر سطح پیشنهادی کاهش می دهند.

Yeston اکنون RX 7900 XT خود را تنها با قیمت 6499 ین (934 دلار) می فروشد که 900 ین کمتر از MSRP رسمی چین است. این در واقع برعکس کاری است که این شرکت خاص در بازار ایالات متحده انجام می دهد. همین مدل را اکنون می توان با قیمت 1199 دلار در Newegg یافت، بنابراین 300 دلار بالاتر از MSRP.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر