AMD Radeon RX 7000 (RDNA3) Infinity Links با سرعت 9.2 گیگابیت بر ثانیه، 10 برابر تراکم پهنای باند بالاتر از Ryzen Infinity Fabric کار می کند.


پیوندهای AMD Infinity بین MCD های Navi 31 و GCD ها دارای تراکم پهنای باند 10 برابری نسبت به چیپلت های EPYC و Ryzen هستند.

برخی از جزئیات بیشتر در مورد معماری AMD RDNA3 توسط وب سایت ژاپنی ارسال شده است ASCII. برخی از اسلایدها قبلاً دیده نشده بودند، احتمالاً به همین دلیل است که مقاله قبلاً حذف شده است.

AMD RDNA3 Infinity Links، منبع: ASCII/AMD

اسلایدهای جدید فناوری چیپلت های AMD را که در معماری RDNA3 به نمایش گذاشته شده است، به تفصیل نشان می دهند. آنها تصمیم در مورد انتقال Infinity Cache به خارج از قالب GPU را توضیح می دهند. همچنین می دانیم که Infinity Links، فناوری اتصال بین حافظه و GPU با سرعت 9.2 گیگابیت بر ثانیه کار می کند. این تراکم پهنای باند 10 برابر بیشتر از رویکرد Ryzen و EPYC IFOP (Infinity Fabric On-Package) است. AMD همچنین ادعا می کند که حداکثر پهنای باند بین MCD و GCD 5.3 ترابایت بر ثانیه است.

این رویکرد به معنای تأخیر حافظه بالاتر است، اما AMD سخت تلاش کرده است تا در مقایسه با طراحی حافظه پنهان Navi 21 در واقع آن را کاهش دهد. معماری RDNA3 با معرفی نرخ ساعت بالاتر، 43% ساعت Infinity Fabric پایه و 18% ساعت گرافیکی بازی، تاخیر بالاتر را از بین می برد.

AMD RDNA3 Infinity Links، منبع: ASCII/AMD

اسلاید دیگری تأیید می کند که RDNA3 برای “فرکانس های قابل توجه افزایش یافته” طراحی شده است. این به 30٪ تجزیه و تحلیل زمان استاتیک بالاتر در مقایسه با RDNA2 اشاره دارد، اما نرخ ساعت واقعی فقط 10٪ افزایش یافته است:

  • RDNA 2 (Radeon RX 6950 XT): بازی 2.1GHz/Boost 2.3GHz
  • RDNA 3 (Radeon RX 7900 XTX): بازی 2.3GHz/Boost 2.5GHz

معماری AMD RDNA3، منبع: ASCII/AMD

اسلایدهای به اشتراک گذاشته شده توسط ASCII بخشی از ارائه معماری RDNA3 بزرگتر هستند. این احتمال وجود دارد که به زودی اسلایدهای بیشتری توسط رسانه های دیگر به اشتراک گذاشته شود. با این حال، تا ماه آینده (13 دسامبر) تا زمانی که جزئیات کامل سری Radeon RX 7900 را بشنویم، باقی نمانده است. این تاریخ عرضه کارت های جدید Radeon است.

منبع: ASCII (کش)

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر