AMD Noise Suppression به لطف درایورهای مود شده برای برخی از GPUهای قبل از RDNA2 ارائه می شود

اگر با درایورهای NimeZ آشنا نیستید، در اینجا یک نمای کلی برای Radeon HD 7970 ارائه شده است. فنی بله شهر.

طبق گفته‌های AMD در حال حاضر تنها پردازنده‌های گرافیکی Radeon RX 6000 از فناوری سرکوب نویز پشتیبانی می‌کنند، اما این دقیقاً درست نیست. همانطور که مشخص است، درایورهای سفارشی “NimeZ” برای پردازنده های گرافیکی پیش از RDNA که بر اساس آخرین نسخه 22.7.1 هستند، اکنون از این فناوری نیز پشتیبانی می کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که این یک درایور مود شده است که گارانتی را باطل می کند (اگرچه در این مرحله اکثر این کارت ها نباید گارانتی داشته باشند). علاوه بر این، دانلود درایورهای GPU از منابع ناشناخته همیشه خطراتی را برای رفتار غیرمنتظره نرم افزار و سخت افزار ایجاد می کند.

Noise Suppression اخیراً به درایورهای رسمی پردازنده‌های گرافیکی RDNA2 اضافه شده است. اما به طور غیر رسمی، برای پردازنده های گرافیکی قدیمی نیز در دسترس است.

رسما NS فقط با پردازنده‌های گرافیکی Radeon RX 6000 کار می‌کند:

منبع: Guru3D، Reddit از طریق TechPowerUP

منبع AMD Noise Suppression در درایورهای NimeZ، منبع: Reddit

این فناوری مبتنی بر یک الگوریتم هوش مصنوعی است که نویز پس‌زمینه را برای صدای ورودی و خروجی کاهش می‌دهد. این تا حدودی یک جایگزین مورد انتظار برای NVIDIA RTX Voice است که از طیف وسیع تری از سخت افزارها، از جمله سری GTX 600 پشتیبانی می کند. علاوه بر این، NVIDIA قبلاً این فناوری را در برنامه “Broadcast” خود برای استریم بازی/ویدیو ادغام کرده است، بنابراین AMD هنوز هم باید انجام دهد.

AMD Noise Suppression برای همه؟

برخی از کاربران گزارش می دهند که هنگام استفاده از NS در پردازنده های گرافیکی پیش از RDNA2 می توانند صدای وزوز را بشنوند، بنابراین ممکن است برای همه کاربران کار نکند.

درایورهای NimeZ برای پردازنده های گرافیکی Terascale، GCN و Polaris-Vega-Navi در سه بسته مجزا در دسترس هستند. تنها گروه آخر درایور 22.7.1 را با Noise Suppression آنلاک دریافت کردند. درایور جدید به صورت آپدیت ماهانه منتشر شد و اکنون برای دانلود در دسترس است اینجا.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر