AMD FSR 2.2 و NVIDIA DLSS 2.4 به Forza Horizon 5 می آیند

با تشکر فراوان از lslandOfFew برای راهنمایی!

منبع گزینه های گرافیکی Forza Horizon و مشخصات PC توصیه شده، منبع: Forza Motorsport

Forza Horizon 5 با DLSS2/FSR2

منبع: Forza Motorsport

بازی به روز شده Forza Horizon 5 در تاریخ 8 نوامبر منتشر خواهد شد. این پچ تغییراتی را در گزینه های گرافیکی ایجاد می کند و کیفیت تصویر را با افزودن ردیابی پرتو با کیفیت بالاتر از طریق DirectX Raytracing API بهبود می بخشد. این ارتقا برای دو پیش‌تنظیم اعمال می‌شود: Ultra و Extreme با افزودن بازتاب واقعی برای گیمرها در مدل‌های Free Roam و Races. این وصله بازتاب ها را برای حالت Drivatar نیز به روز می کند.

مایکروسافت بالاخره فناوری‌های ارتقای مقیاس زمانی را به Forza Horizon 5 اضافه می‌کند.

این وصله سه‌شنبه در فروشگاه مایکروسافت و استیم منتشر می‌شود.

از آنجایی که Forza Horizon 5 از قبل بر روی تمامی کارت های گرافیک مدرن به صورت روان اجرا می شود، برخی از گیمرها خوشحال خواهند شد که بدانند به روز رسانی DLSS 2.4 DLAA را نیز به همراه خواهد داشت. این فناوری با وضوح بالاتری نسبت به DLSS ارائه می‌شود، اما ضد aliasing مبتنی بر هوش مصنوعی را اضافه می‌کند و کیفیت تصویر را نسبت به وضوح اصلی بهبود می‌بخشد.

واضح است که ردیابی پرتو با کیفیت بالاتر به سخت‌افزار قدرتمندتری نیاز دارد، اما این مشکل با افزودن فناوری ارتقاء مقیاس زمانی AMD و NVIDIA حل شده است. FSR 2 در حال حاضر به همراه DLSS 2 اضافه می شود. جالب اینجاست که هر دو نسخه جدیدترین نسخه از جمله FSR 2.2 هستند که هنوز به هیچ بازی اضافه نشده است. این فناوری توسط تمام پردازنده‌های گرافیکی مدرن (از AMD، NVIDIA و Intel) پشتیبانی می‌شود، در حالی که DLSS 2.4 فقط با پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX کار می‌کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر