AMD APU های Ryzen Z1 Zen4 را برای کنسول های بازی دستی با حداکثر 12 هسته گرافیکی RDNA3 معرفی کرد.

پردازنده های AMD Ryzen Z1 و AMD Ryzen Z1 Extreme قابلیت حمل و عمر باتری نهایی را برای کنسول های بازی رایانه های شخصی دستی به ارمغان می آورند.

شاون ین، مدیر مدیریت محصول واحد تجاری بازی، ایسوس، گفت: «داشتن یک تجربه عالی از بازی به این معنی نیست که باید به یک صندلی یا شارژر بسته باشید. با پردازنده‌های جدید سری Ryzen Z1، ما با AMD کار می‌کنیم تا قدرت، تصاویر و کارایی لازم برای ایجاد یک تجربه بازی قابل حمل برتر را ارائه دهیم – چه در حال سفر باشید، چه در حال رفت‌وآمد برای محل کار یا صرفاً می‌خواهید بدون اتصال بازی کنید.


هر پردازنده سری Ryzen Z1 AMD از USB4 برای اتصال سریع و آسان برای جدیدترین دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی و نمایشگر و همچنین آخرین استانداردهای حافظه LPDDR5 و LPDDR5X پشتیبانی می‌کند که عملکرد سریع و تأخیر کم را برای بازی‌های پاسخگوتر ارائه می‌دهد.

مشخصات فنی
مدل هسته ها / رشته ها گرافیک حافظه پنهان
AMD Ryzen Z1 Extreme 8/16 12 AMD RDNA 3
واحدهای محاسباتی
24 مگابایت
AMD Ryzen Z1 6/12 4 AMD RDNA 3
واحدهای محاسباتی
22 مگابایت

پردازنده های کاملا جدید AMD Ryzen Z1 و Ryzen Z1 Extreme

سانتا کلارا، کالیفرنیا، 25 آوریل 2023 (GLOBE NEWSWIRE) — امروز، AMD (NASDAQ: AMD) پردازنده های جدید سری Ryzen Z1 را معرفی کرد، پردازنده نهایی با کارایی بالا برای کنسول های بازی رایانه های دستی1. سری Ryzen Z1 دارای دو پردازنده با کارایی بالا، Ryzen Z1 و Ryzen Z1 Extreme است که هر دو تجربه‌های بازی پیشرو در صنعت، عمر باتری بدون سازش، و گرافیک مبتنی بر معماری AMD RDNA™ 3 را ارائه می‌دهند. AMD با ایسوس همکاری می کند تا اولین دستگاه سری Ryzen Z1 را با Asus ROG Ally، یک کنسول PC دستی ممتاز، با پردازنده Ryzen Z1 Extreme، راه اندازی کند.

برای فاکتورهای فرم جدید محاسبات طراحی شده است

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

Roanne Sones، سرپرست سخت‌افزار Xbox، گفت: «در ایکس‌باکس، ما بازیکن را در مرکز قرار می‌دهیم و به آن‌ها می‌دهیم تجربه و دستگاهی را که به بهترین وجه با نیازهای بازی‌شان مطابقت دارد، انتخاب کنند. ما با Xbox Game Pass Ultimate صدها بازی را به دستگاه‌های جدید می‌آوریم، از جمله بازی‌های دستی در حال حرکت، و از دیدن سرمایه‌گذاری AMD روی پردازنده‌های جدید برای رشد این دسته از دستگاه‌ها هیجان‌زده هستیم.»

پردازنده های AMD Ryzen Z1 ابتدا در Asus ROG Ally در دسترس خواهند بود. اطلاعات بیشتر در مورد در دسترس بودن و قیمت Asus ROG Ally توسط ایسوس در 11 می اعلام خواهد شد.

دستگاه های سری Ryzen Z1 به زودی در دسترس هستند

با سازگاری با ویندوز 11 و سایر سیستم عامل ها، دستگاه های مبتنی بر پردازنده سری Z1 Ryzen می توانند وسعت کامل برنامه ها و بازی های ویندوز 11 را ارائه دهند. گیمرها از طریق Xbox Game Pass Ultimate (به طور جداگانه فروخته می شود) به صدها بازی رایانه شخصی دسترسی خواهند داشت و به کتابخانه بازی خود دسترسی یکپارچه خواهند داشت. کاربران دستگاه های سری Ryzen Z1 که بر اساس معماری x86 ساخته شده و برای ویندوز 11 آماده است، به نرم افزارهای اجتماعی و بهره وری محبوب دسترسی خواهند داشت. دستگاه‌های Ryzen Z1 همچنین مجهز به فناوری مدیریت هوشمند انرژی هستند که به آن‌ها امکان بازی و اجرای این برنامه‌ها را با عمر باتری عالی می‌دهد.

پردازنده‌های سری Ryzen Z1 با حداکثر 8 هسته و 16 رشته، جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ای را ارائه می‌کنند و با بهره‌وری معماری «Zen 4»، عمر باتری باورنکردنی را برای تجربه بازی واقعا قابل حمل و با کارایی بالا ارائه می‌کنند. با گرافیک مبتنی بر معماری AMD RDNA 3 که دقیقاً در آن تعبیه شده است، گیمرها این قدرت را خواهند داشت که بازی‌های مدرن با گرافیک فشرده را به آرامی انجام دهند. کاربران می توانند بازی خود را با نرم افزار AMD بهینه کنند: Adrenalin Edition™ با استفاده از ویژگی هایی از جمله AMD Radeon™ Super Resolution2، Radeon Chill، Radeon Image Sharpening3، AMD Link4 و موارد دیگر. این ویژگی‌ها می‌توانند عملکرد را با افزایش نرخ فریم و پاسخ‌دهی افزایش دهند و در عین حال به افزایش عمر باتری کمک کنند.

جیسون بانتا، معاون شرکت و مدیر کل Client OEM در AMD گفت: «در AMD، ما به طور مداوم در حال پیشرفت نسل بعدی تجربیات بازی، از کنسول‌ها گرفته تا رایانه‌های رومیزی تا دستگاه‌های دستی در حال حرکت هستیم». پردازنده‌های Ryzen Z1 تجربه‌ای عالی از بازی و قابلیت حمل فوق‌العاده را در فاکتورهای شکل بازی هیجان‌انگیز به گیمر ارائه می‌کنند.


AMD پردازنده های سری Ryzen™ Z1 را معرفی می کند و خط تولید Zen 4 را به کنسول های بازی دستی گسترش می دهد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر