AMD کد منبع FidelityFX Super Resolution 2.2 را منتشر کرد

در CES 2023، AMD به‌روزرسانی FSR 2 را با مدیریت بهتر «شبح‌سازی با سرعت بالا» اعلام کرد. این اثر را می‌توان در بازی‌هایی مانند NFS Unbound یا Forza Horizon 5 مشاهده کرد که هر دو قبلاً با FSR 2.2، آخرین نسخه AMD از فناوری ارتقای مقیاس زمانی به‌روزرسانی شده‌اند.

منبع: GPUOpen

منبع

AMD FSR 1 & 2 در بازی ها، منبع: AMD

AMD کد منبع فناوری ارتقاء مقیاس FidelityFX Super Resolution 2.2 را منتشر کرده است.

AMD FSR 2.2 منتشر شد

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که پیاده‌سازی شده است، یک دیباگر جدید API است. این باید فرآیند یکپارچه سازی را برای توسعه دهندگان بازی ساده کند، اگرچه انتقال از 2.0 به 2.1 یا 2.2 بسیار ساده تر از FSR 1 است.

AMD تأیید می کند که به روز رسانی FSR 2.2 باید به زودی به عنوان افزونه Unreal Engine ارائه شود. در اینجا یک نمایش ویدئویی از FSR 2.2 در Forza Horizon 5 است:

سازنده کارت های گرافیک Radeon تایید می کند که AMD FSR 2 در حال حاضر برای 110 بازی تایید شده است و FSR 1 این لیست را بیش از دو برابر کرده و به 250 عنوان می رساند.

AMD یک نمودار مفید با تغییرات فهرست شده و تأثیر آنها بر کیفیت تصویر نهایی ارائه می دهد. یکی از تغییرات باعث بهبود محدوده دینامیکی بالا (HDR) خواهد شد. کاربران اکنون باید انتظار آثار هنری کمتر و پایداری زمانی بهبود یافته (سوسو زدن کمتر) را داشته باشند.

AMD FidelityFX Super Resolution 2.2
تغییر دادن تأثیر
نحوه ذخیره و نقشه‌برداری سیگنال‌های داخلی را تغییر داد اکنون FSR 2.2 باید با مجموعه وسیع تری از ورودی های محدوده دینامیکی بالا سازگار باشد. پیش از این، برخی از محدوده دینامیکی ممکن بود در محاسبات از بین برود.
منطق عمق برای بهبود تشخیص عدم انسداد اصلاح شده است FSR 2.2 باید سطح مصنوعات “فوز کردن” را که در حین تفکیک مشاهده می شود کاهش دهد.
منطق انباشت برای استفاده از واکنش پذیری زمانی بازنگری شد FSR 2.2 باید سطح مصنوعات “فوز کردن” را که در حین تفکیک مشاهده می شود کاهش دهد.
RCAS در حال حاضر بدون تونمپینگ اجرا می شود FSR 2.2 باید محدوده دینامیکی بیشتری را در طول مرحله RCAS حفظ کند.
منطق ماسک واکنشی متسع برای استفاده از واگرایی بردار حرکت زمانی به روز شد این برای کمک به ویژگی “قفل کردن” ما استفاده می شود، و باید برخی موارد مصنوعات شبح را کاهش دهد.
منطق بی ثباتی درخشندگی با تاریخچه بهبود یافته است FSR 2.2 باید ثبات زمانی را بهبود بخشیده باشد – به عنوان مثال، سوسو زدن کمتر در برخی از اشیاء.

AMD به جای تعویض ساده فایل های کتابخانه، بازسازی همه ادغام ها را توصیه می کند. این شرکت همچنین به توسعه‌دهندگان یادآوری می‌کند که FSR 2.2 تغییراتی در Reactive Mask و Transparency & Composition Mask افزایش مقیاس دارد، که ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشد.

[AMD] Forza Horizon 5 | مقایسه 4K AMD FSR 2.2 (21076 بازدید)

امروز AMD کد منبع این فناوری را منتشر کرد، به این معنی که همه توسعه دهندگان بازی اکنون می توانند از این داده ها و نمونه ها برای پیاده سازی این فناوری در نرم افزار خود استفاده کنند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر