AMD کارت گرافیک Radeon RX 7000 را با معماری RDNA3 به نمایش گذاشت

در طی معرفی رسمی Ryzen 7000 امروز، مدیر عامل AMD دکتر لیزا سو نیز کارت گرافیک آینده Radeon 7000 را ارائه کرد.

این طرح در طرح رنگ مشکی، مشابه سری Radeon RX 6950XT نگهداری می شود. تصویر تیزر بخش کانکتور برق را نشان نمی‌دهد، و همچنین تأیید می‌کند که دقیقاً کدام مدل نشان داده شده است، اما واضح است که با توجه به ضخامت، این یک مدل رده بالا است.

AMD Radeon RX GPU با نسخه ی نمایشی RDNA3، منبع: AMD

اولین کارت AMD Radeon RX 7000 ارائه شد

پردازنده گرافیکی AMD Radeon RX با معماری RDNA3، منبع: AMD

در طول نمایش زنده، مدیر عامل AMD تایید کرد که Radeon 7000 در حال حاضر در آزمایشگاه های AMD در حال اجرا است و عملکرد آن “کاملاً فوق العاده” به نظر می رسد. او همچنین ادعاهای قبلی را تأیید می کند که معماری آینده 50٪ عملکرد به ازای هر وات افزایش نسبت به RDNA2 ارائه می دهد.

AMD همچنین کارت Radeon جدید خود را در کنار CPU پرچمدار جدید Ryzen (7950X) در اولین نمایش عمومی به نمایش می گذارد. AMD Lies of P را برای نسخه ی نمایشی خود انتخاب کرد. این شرکت GPU را با وضوح 4K با تنظیمات Ultra در حال اجرا بر روی پردازنده گرافیکی RDNA3 پیش تولید نشان داده است.

سری AMD Radeon RX 7000 دارای طراحی چیپلت RDNA3 است و تا زمانی که شایعات مطرح می شود، گفته می شود مدل پرچمدار دارای پردازنده گرافیکی Navi 31 با پردازنده های جریانی 12288 و حداکثر 24 گیگابایت حافظه GDDR6 است. این شرکت تاریخ عرضه سری جدید پردازنده‌های گرافیکی را فاش نکرد، اما لیزا سو اطمینان داد که معماری جدید اواخر امسال آماده خواهد شد.

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر