AMD نگاهی اجمالی به فناوری های جدید FidelityFX در GDC ارائه می دهد

کنفرانس توسعه دهندگان بازی آینده (GDC) یک کنفرانس حرفه ای سالانه برای توسعه دهندگان بازی های ویدیویی و صنایع مرتبط است. GDC یکی از بزرگترین و مهم ترین کنفرانس ها در صنعت بازی های ویدیویی به حساب می آید و سالانه هزاران شرکت کننده را به خود جذب می کند.

GDC 2023 در 20 مارس شروع می شود، در حالی که پنل AMD FidelityFX SDK برای 23 مارس تنظیم شده است. این شرکت جلسات بیشتری برنامه ریزی کرده است، اما NVIDIA نیز همینطور است. متأسفانه هیچ جلسه ای از اینتل برنامه ریزی نشده است.

این کنفرانس دارای فعالیت‌های متنوعی از جمله سخنرانی‌ها، پنل‌ها، آموزش‌ها، بحث‌های میزگرد، و نمایشگاه‌هایی است که همگی بر روی هنر و علم ساخت بازی‌های ویدیویی متمرکز هستند. این برنامه فشرده است و بسیاری از پنل ها درباره جدیدترین بازی ها و فناوری ها بحث می کنند. یکی از این بحث ها به کیت توسعه نرم افزار AMD FidelityFX اختصاص خواهد یافت:

AMD اکنون تأیید کرده است که فناوری های جدیدی را که بخشی از SDK در این جلسه GDK به نمایش می گذارد. در حالی که مشخص نیست چه برنامه‌ریزی شده است، اما باید به خاطر داشت که AMD در حال آماده‌سازی فناوری FSR 3.0 برای عرضه در ماه‌های آینده است. این زمان مناسبی است تا حداقل به نحوه ادغام آن در SDK به روز شده اشاره کنیم.

نگاهی کوتاه به AMD FidelityFX SDK جدید در GDC 2023 کنید

AMD FidelityFX SDK در GDC 2023، منبع: GDC

منبع: GDC از طريق لنس لیمنبع

پشته نرم‌افزار FidelityFX شامل فناوری‌های مختلفی می‌شود، از جمله، اما نه محدود به: Super Resolution (FSR)، Contrast Adaptive Sharpening (CAS)، انسداد محیط، سایه متغیر، بازتاب‌های فضای صفحه‌نمایش فضایی یا فیلترهایی مانند Denoiser. همه اینها ابزارهای حیاتی برای توسعه بازی هستند و همه این ویژگی ها توسعه را بسیار سریعتر ترکیب کردند.

AMD درباره فناوری‌های جدیدی که به‌زودی به مجموعه ویژگی‌های FidelityFX می‌آیند، بحث خواهد کرد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر