AMD نتوانسته HYPR-RX را به موقع راه اندازی کند

با این حال، در حال حاضر امکان فعال کردن همه ویژگی ها به طور همزمان وجود ندارد. به عنوان مثال، Radeon Super Resolution با Radeon Boost کار نمی کند. هر دو ویژگی متقابلا منحصر به فرد هستند، پیامی را در نرم افزار Radeon نشان می دهد. همین امر در مورد Radeon Boost و Anti-Lag نیز صدق می کند، اینها با هم کار نمی کنند.

AMD RSR در حال حاضر با Radeon Boost کار نمی کند، منبع: AMD

AMD HYPR-RX، منبع: AMD

AMD HYPR-RX در نوامبر سال گذشته در کنار FSR 3.0 معرفی شد. این شرکت تقریباً 8 ماه است که روی FSR3 و HYPR-RX سختگیرانه صحبت می کند و هیچ کدام از این فناوری ها تاریخ انتشار ندارند.

منبع

با توجه به آنچه AMD قبلا نشان داده است، HYPR-RX به عنوان یک نمایه داخلی در نرم افزار AMD عمل می کند. گیمرها می‌توانند گزینه‌ای برای فعال یا غیرفعال کردن ویژگی‌های فردی داشته باشند یا راهی آسان برای اعمال تنظیمات بهینه‌شده در سطح جهانی از طریق HYPR-RX داشته باشند.

AMD فراموش کرد HYPR-RX را راه اندازی کند

AMD Radeon Boost می تواند به صورت پویا رزولوشن را زمانی که حرکت در یک فریم تشخیص داده شود کاهش دهد. برای محتوای پویا و سریع، این می تواند پاسخگویی و عملکرد را بهبود بخشد. برای بازی های جدیدتر، Radeon Boost از ویژگی DirectX12 به نام Variable Rate Shading استفاده می کند.

ستون سوم HYPR-RX Anti-Lag است که کم و بیش اجرای AMD از NVIDIA Reflex است، هر دو فناوری برای کاهش تاخیر ورودی به حداقل و کنترل کارآمد کار CPU طراحی شده اند. در پایان، گیمرها پاسخگویی بالاتری دریافت می کنند که در صحنه های پویا مفید است.

این شرکت به وعده خود مبنی بر معرفی حالت عملکرد HYPR-RX در نیمه اول سال 2023 عمل نکرده است.

AMD HYPR-RX قرار بود یک حالت عملکرد آسان با یک کلیک را بر اساس سه فناوری AMD ارائه دهد: Radeon Super Resolution، Radeon Boost و Radeon Anti-Lag. اولین مورد مانند FidelityFX Super Resolution 1.0 کار می کند، در واقع بر اساس همان الگوریتم است. با این حال، به جای تکیه بر توسعه‌دهندگان بازی برای پیاده‌سازی فناوری ارتقاء مقیاس AMD، این شرکت راهی برای ارتقای کل فریم در تمام بازی‌ها در سطح راننده پیدا کرد. این ویژگی اکنون معمولاً در کنسول های بازی کم مصرف مانند Steam Deck استفاده می شود.

قرار بود HYPR-RX یک راه حل ساده باشد که سه فناوری را با تمرکز بر عملکرد و پاسخگویی ترکیب می کند. AMD همانطور که وعده داده بود HYPR-RX را در نیمه اول سال 2023 راه اندازی نکرد، حتی اگر به نظر می رسید که اجرای آن یک ویژگی آسان باشد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر