AMD می گوید لپ تاپ های بازی Ryzen 7040 “Phoenix” به OEM ها ارسال می شوند، اما مصرف کنندگان ممکن است نیاز داشته باشند “چند هفته” صبر کنند.


AMD وعده داده است که لپ‌تاپ‌های فونیکس در هفته‌های آینده عرضه خواهند شد

در ماه مارس، AMD اعلام کرد که سری Ryzen 7040 را تا آوریل به تعویق می‌اندازد. بیانیه به‌روزرسانی شده به وضوح می‌گفت که شرکای OEM باید از ماه گذشته لپ‌تاپ‌ها را «راه‌اندازی» کنند، اما به سختی اینطور بود.

بررسی سریع بازار لپ‌تاپ تأیید می‌کند که لپ‌تاپ‌هایی با APU های AMD Phoenix در حال حاضر در فروش وجود دارند، حتی برخی در انبار هستند، اما انتخاب محدود است. برخی از گیمرها و بازبینان فناوری توانستند آن سیستم ها را زودتر خریداری کنند، اینگونه بود که با وجود عدم عرضه رسمی، به پوشش اولیه لپ تاپ های AMD Zen3/RDNA3 رسیدیم. کسانی که فرصتی برای خرید نداشتند، ممکن است نیاز به صبر داشته باشند.

اولین بیانیه CES به وضوح بیان کرد که حمل و نقل لپ تاپ باید در ماه مارس آغاز شود، اما این شرکت نقشه راه خود را برای همسویی بهتر با شرکای OEM به روز کرده و اعلام کرده است که سیستم ها باید در ماه آوریل راه اندازی شوند. یک ماه و نیم تا ماه مه و AMD بیانیه سومی دارد که می گوید حمل و نقل در حال حاضر انجام می شود، نه برای مصرف کنندگان بلکه برای OEM ها:

ما شروع به افزایش تولید سری Ryzen 7040 کردیم [chips]. شرکای OEM ما ارسال این سیستم ها را آغاز کرده اند. تا حد زیادی، سیستم های 7040HS. بنابراین آنها باید در چند هفته آینده به خرده فروشی و خرده فروشی وارد شوند. ما حمل و نقل را در سه ماهه گذشته آغاز کردیم و این سیستم ها باید در چند هفته آینده در دسترس باشند.

– سخنگوی AMD برای Tom’s Hardware

AMD به وضوح هدف راه اندازی ماه مارس خود را از دست داده است و اکنون سری Phoenix را تا ماه می به تعویق انداخته است. با این حال، نمی توان گفت که راه اندازی آوریل نادرست بود زیرا برخی از سیستم ها به خرده فروشی ختم شدند. برای چنین راه اندازی مهمی مانند تراشه موبایل نسل بعدی با APU Zen4/RDNA3، حجم صدا به وضوح بسیار ضعیف بود. امیدواریم تاخیرهای فونیکس عرضه کنسول‌های دستی نسل بعدی مانند ASUS ROG Ally را که قرار است در 11 می به طور رسمی اعلام شود، به تاخیر نیندازد.

منبع: سخت افزار تام

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر