AMD مادربردهای ممتاز X670E را به نمایش می گذارد

نصب آسان درایو M.2 با بسیاری از این بردها در دسترس خواهد بود، بنابراین یک ویژگی انحصاری برای هیچ شرکت خاصی نخواهد بود.

ایسوس

در AMD Meet The Expert، نمایندگان شریک هیئت مدیره، مادربردهای پرچمدار جدید X670 را مورد بحث قرار داده و به نمایش گذاشتند.

جالب توجه است که هیچ یک از شرکت ها حداکثر سرعت حافظه DDR5 پشتیبانی شده توسط هیچ یک از این بردها را تایید نکرده اند. ممکن است هنوز تحت NDA باشد یا در انتظار تایید بیشتر باشد. همچنین هیچ اشاره ای به AMD EXPO نشده است، اما XMP اینتل پشتیبانی می شود.

ویترین امروز بر روی سری مادربردهای رده بالای مبتنی بر چیپست های X670 تمرکز دارد، این به معنای سری X670E و غیر Extreme است. شرکای هیئت مدیره ارائه‌های خود را آماده کرده‌اند و ویژگی‌هایی را که فکر می‌کنند مهم‌ترین هستند بحث می‌کنند.

ASRock X670E PG Lightning خود را برای اولین بار نشان می دهد، تمام مادربردهای دیگر قبلاً نشان داده شده بودند.

گیگابایت

منبع: AMD Meet The Expert

منبع

مادربردهای پرچمدار AMD X670

تمام مادربردهای X670 با سوکت AM5 جدید و پشتیبانی از فضای ذخیره سازی PCIe Gen5 و پشتیبانی اختیاری Gen5 برای گرافیک های نسل بعدی عرضه می شوند. طبیعتاً هیچ یک از چنین دستگاه هایی در حال حاضر برای مصرف کنندگان در دسترس نیستند، بنابراین فعلاً تفاوت زیادی به نظر نمی رسد، اما بعداً قطعاً خواهد بود.

گیگابایت در حال نمایش چهار مادربرد X670E از جمله پرچمداران سری XTREME و MASTER است. این شرکت همچنین سری AORUS PRO AX و AORUS ELITE MX را معرفی می کند. مادربرد پرچمدار XTREME دارای طراحی فاز 18+2+2 است، در حالی که بقیه سری AORUS دارای 16+2+2 هستند.

BIOSTAR

Biostar از Valkyrie خود، برد پریمیوم ATX با طراحی 22 فاز و 105A VRM رونمایی کرد. از حافظه PCIe Gen5 و GPU پشتیبانی می کند.

ASROCK

Crosshair X670E Hero طرح جدیدی است که برای اولین بار به نمایش گذاشته شده است. این با طراحی فاز 18+2 و مراحل قدرت 110A عرضه می شود (برای مقایسه Extreme دارای 20+2 مرحله است). همچنین فاقد شبکه 10G خواهد بود، اما شبکه 2.5G در دسترس خواهد بود. Q-Latch M.2 و Q-Release امکان نصب آسان درایو M.2 و حذف سریع GPUهای دسکتاپ مجزا را فراهم می کند.

MSI

MSI برای اولین بار طراحی MEG GODLIKE خود را در اینجا به نمایش می گذارد. این یک مادربرد E-ATX با طراحی 24+2 فاز و مراحل برق 105A است. MSI تأیید می کند که با داشبورد M-Vision (صفحه نمایش اطلاعات داخل هواپیما) عرضه می شود. MEG ACE و GODLIKE هر دو با کارت توسعه حافظه M.2 XPANDER-Z Gen5 Dual عرضه می شوند.

X670E Carbon دارای طراحی فاز 18+2 و مرحله قدرت 90A است. همانند سری MEG، قابلیت نصب بدون پیچ M.2 را دارد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر