AMD فن آوری های FSR 3 و HYPER-RX را در سال 2023 برای رایانه های شخصی اعلام کرد

نسخه ی نمایشی AMD FSR 3.0، منبع: AMD

نسخه ی نمایشی AMD FSR 3.0، منبع: AMD

به گفته AMD، HYPER-RX در نیمه اول سال 2023 در دسترس خواهد بود.

اسکات هرکلمن در نمایشگاه Radeon RX 7000 تایید کرد که FSR 3 به Unreal Engine 5 می آید. این موتور قادر به استفاده از فناوری موتور محاسباتی یکپارچه AMD است و عملکرد ردیابی پرتو و شطرنجی عالی را با پردازنده‌های گرافیکی RDNA ارائه می‌دهد.

FSR 3.0 از فناوری Fluid Motion Frames پشتیبانی می کند، اما این شرکت دقیقاً معنای آن را تأیید نمی کند. با این حال، قطعا آشنا به نظر می رسد. AMD تأیید می کند که این فناوری در سال آینده عرضه خواهد شد، بدون اینکه تاریخ خاصی را ذکر کند.

AMD FSR 3 و HYPER-RX معرفی شدند

علاوه بر این، AMD در حال معرفی یک به روز رسانی بزرگ برای درایورهای گرافیکی خود است. فناوری به نام HYPER-RX یک ویژگی بهبود عملکرد و تاخیر با یک کلیک است. در بازی هایی مانند Dying Light 2، AMD ادعا می کند تا 85٪ عملکرد بهتری با 1/3 تاخیر دارد. این فناوری باید رقیبی برای فناوری‌های NVIDIA Reflex و DLSS باشد.

در نسخه ی نمایشی Unreal Engine 5، پردازنده گرافیکی Radeon RX 7000 با FSR 2.0 سرعت 60 فریم در ثانیه دارد، اما زمانی که فناوری جدیدی به نام FSR 3.0 درگیر شد، عملکرد به 112 فریم در ثانیه افزایش یافت. به گفته AMD، این فناوری جدید ارتقاء سطح عملکرد را تا 2 برابر بهبود می بخشد.

در سال 2023 می آید.

AMD Hyper-RX، منبع: AMD

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر