AMD در حال آماده سازی فناوری Noise Suppression مبتنی بر هوش مصنوعی، جایگزینی برای NVIDIA RTX Voice

AMD به طور تصادفی یک تیزر ویدیویی برای فناوری بهبود کیفیت صوتی آینده منتشر می کند.

تیزر AMD Noise Suppression منبع: AMD

منبع: Reddit، پرخاشگر از طریق سخت افزار تاممنبع

هنوز کاملاً مشخص نیست که این فناوری چه زمانی در دسترس قرار می گیرد، اما اشک فاش شده به وضوح به «در حال حاضر در دسترس است» اشاره می کند، که نشان می دهد باید زمانی که درایور جدید منتشر می شود، پست می شد.

RTX Voice هم برای دستگاه های ورودی و هم برای دستگاه های خروجی کار می کند و ویژگی اصلی آن کاهش نویز است. این فناوری متکی بر یک الگوریتم هوش مصنوعی است که آنقدر پیشرفته بود که می‌توانست صدای سشوار را به معنای واقعی کلمه خنثی کند.

به نظر می رسد که AMD بالاخره چیزی مشابه خواهد داشت. فناوری سرکوب نویز به تازگی در یک ویدیوی تیزر لو رفته که به طور تصادفی توسط خود AMD در یوتیوب منتشر شده است، ظاهر شده است. اگرچه ویدیو قبلاً حذف شده بود، Redditors به ​​سرعت از آن کپی کردند.

AMD بالاخره به NVIDIA RTX Voice پاسخ داد

تیزر AMD Noise Suppression منبع: AMD

NVIDIA RTX Voice 2 سال پیش سرفصل خبرها را به خود اختصاص داد، درست زمانی که بیماری همه گیر باعث شد میلیون ها نفر از خانه کار کنند و در جلساتی شرکت کنند که (از لحاظ فنی) برای آن آمادگی نداشتند. با افزایش سرسام‌آور قیمت سخت‌افزار رایانه‌های شخصی ضبط ویدیو و صدا در آن زمان، مردم مجبور شدند به دستگاه‌های با کیفیت پایین مانند میکروفون‌های داخلی نوت‌بوک تکیه کنند. همانطور که مشخص شد، NVIDIA قبلاً روی فناوری کار می کرد که می توانست این مشکل را با بهبود کیفیت صدا با نرم افزار حل کند. در چنین شرایطی، NVIDIA یک نسخه بتا برای فناوری به نام RTX Voice منتشر کرد.

از ویدیو یاد می‌گیریم که Noise Suppression مانند NVIDIA کار می‌کند، که حذف نویز برای دستگاه‌های ورودی و خروجی با تزریق جادوی AI به خط لوله صوتی است. AMD این فناوری را به تب صوتی و تصویری خود در درایور Adrenalin Software AMD اضافه خواهد کرد. بنابراین بخشی از پشته نرم افزار AMD خواهد بود و ویژگی های بیشتری را در یک برنامه ترکیب می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر