AMD جزئیات HYPR-X را، یک فناوری افزایش عملکرد با یک کلیک است


AMD جزئیات بیشتری در مورد HYPR-X ارائه می دهد

AMD HYPR-X سال آینده در دسترس خواهد بود.

HYPR-X یک فناوری آینده است که در نیمه اول سال 2023 به گرافیک AMD Radeon می آید. این فناوری در ماه گذشته در کنار سری Radeon RX 7900 به نمایش گذاشته شد، اما AMD اکنون جزئیات بیشتری در مورد نحوه عملکرد این فناوری دارد.

HYPR-X یک فناوری تقویت عملکرد با یک کلیک خواهد بود که وضوح فوق العاده Radeon، Radeon Boost و Radeon Anti-Lag را ترکیب می کند. همه این ویژگی ها اکنون از طریق نرم افزار AMD در دسترس هستند و توسط طیف گسترده ای از GPU ها پشتیبانی می شوند. این فناوری بخشی از نمایه های از پیش تنظیم شده در دسترس از طریق تب Graphics در درایورها خواهد بود. به این ترتیب، کاربر می‌تواند انتخاب کند که کدام نمایه برای بازی‌های فردی مناسب‌تر است.

AMD HYPR-X، منبع: AMD

به طور خلاصه، این راه حل با یک کلیک، تأخیر سیستم (Anti-Lag) را کاهش می دهد، مقیاس رزولوشن پویا (Boost) را فعال می کند و از افزایش مقیاس فضایی (RSR) استفاده می کند. با این حال، قطعا بهترین راه حل برای همه نخواهد بود. به احتمال زیاد برخی از بازی‌ها از FSR 2.0 پشتیبانی می‌کنند که کیفیت تصویر بهتری را ارائه می‌دهد. با این حال، RSR که بر اساس الگوریتم FSR 1.0 است، مزیت کار در سطح راننده، بدون نیاز به تغییر دستی تنظیمات بازی را دارد. از این نظر، HYPR-X یک راه حل بدون دردسر است که باید در بسیاری از بازی ها کار کند.

AMD در حال ارائه برخی از داده های اولیه از HYPR-X در عمل است. در Dying Light 2، این فناوری نرخ فریم را از 90 به 166 فریم در ثانیه افزایش می دهد که نشان دهنده افزایش 85 درصدی است. این آزمایش بر روی سیستم Ryzen 9 7900X/DDR5-5200 انجام شد که بازی روی تنظیمات از پیش تعیین شده 1080p تنظیم شده بود. وضوح خروجی به لطف فناوری Hyper-X 1440p بود. به گفته AMD، تاخیر از 30 میلی ثانیه به 11 میلی ثانیه کاهش یافته است.

AMD HYPR-X، منبع: AMD

AMD تایید می کند که HYPR-X در نیمه اول سال 2023 بدون مشخص کردن زمان دقیق عرضه خواهد شد. باید انتظار داشت که این فناوری با تمام پردازنده های گرافیکی مدرن Radeon، از جمله راه حل های موبایل، کار کند.

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر