AMD تایید کرد که RX 7900 XTX رقیب RTX 4080 است، FSR3 ممکن است توسط معماری های قبل از RDNA3 پشتیبانی شود

آزور همچنان می گوید که پشتیبانی از یک معماری آسان است (اشاره به DLSS3 در RTX 40). اما AMD با فناوری FSR قول داد که از بسیاری از معماری‌ها پشتیبانی کند و این زمان می‌برد. این شرکت هنوز نمی تواند 100٪ تأیید کند که آیا شرکت می تواند به قول خود مبنی بر پشتیبانی از معماری های بیشتری با FSR 3 عمل کند، اما آنها “در تلاش هستند”.

PCWorld همچنین علاقه مند به دانستن بیشتر در مورد FSR3، فناوری ارتقاء مقیاس نسل بعدی AMD بود. در طول نمایشگاه RDNA3 اعلام شد. AMD تایید کرد که این فناوری در سال 2023 عرضه خواهد شد، اما هیچ چیز خاصی در مورد زمان بندی یا پشتیبانی از GPU گفته نشده است. بنابراین سوال داغ دیگر جامعه این بود که آیا FSR3 توسط معماری های دیگری غیر از RDNA3 پشتیبانی می شود یا خیر. فرانک آزور تأیید کرد که AMD می‌خواهد FSR3 توسط بیش از RDNA3 پشتیبانی شود:

یکی از رایج‌ترین سوالات پس از پایان رویداد RDNA3 این بود که چرا AMD سری RX 7900 خود را با پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 40 مقایسه نکرد. پاسخ توسط فرانک آزور (معمار ارشد راه حل ها و بازاریابی بازی) از AMD ارائه شده است. او تایید کرد که سری RX 7900 قرار است با سری RTX 4080 رقابت کنند و از آنجایی که NVIDIA به سادگی این کارت را منتشر نکرد، AMD هیچ داده ای برای قرار دادن در نمودارهای رسمی نداشت.

– فرانک آزور به PCWorld

منبع:

AMD Radeon RX 7900 XTX برای رقابت با GeForce RTX 4080

– فرانک آزور به PCWorld

دنیای کامپیوتر مصاحبه عالی دیگری در مورد معماری AMD RDNA3 دارد.

[Radeon RX 7900 XTX] برای مخالفت با 4080 طراحی شده است و ما اعداد بنچمارکی در 4080 نداریم. این دلیل اصلی است که چرا شما هیچ گونه مقایسه NVIDIA را ندیدید. […] کارت 999 دلاری رقیب 4090 نیست که 60 درصد بیشتر هزینه دارد. این یک رقیب 4080 است.

[PCWorld] اطلاعات راه اندازی AMD Talks RX 7900 XTX، مزیت دسکتاپ و موارد دیگر | نسخه ویژه کامل نرد (3943 بازدید)

منبع

[AMD FSR3] یک واکنش یا یک چیز سریع نیست [to DLSS3]، این کاملاً چیزی است که ما مدتی است روی آن کار می کنیم. چرا بیرون آمدن آن کمی بیشتر طول می کشد، چیزی که احتمالاً امیدوار بودید؟ نکته کلیدی که در مورد FSR باید به خاطر بسپارید، فلسفه FSR است و FSR تاکنون فقط روی RDNA2 یا RDNA1 کار نمی کرد، بلکه روی دیگر نسل های کارت گرافیک AMD نیز کار می کرد. آنها همچنین روی کارت های گرافیک رقبا کار می کنند. این به طور تصاعدی سخت تر از زمانی است که ما آن را روی RDNA3 کار کنیم. […] ما واقعاً می خواهیم روی چیزی بیش از RDNA3 کار کنیم.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر