AMD تأیید می کند که یک دسته کوچک از Radeon RX 7900 XTX دارای مشکلات محفظه بخار است، این شرکت جایگزین هایی را ارائه می دهد

AMD و شرکای هیئت مدیره که کارت MBA (ساخته شده توسط AMD) را می فروشند، اکنون جایگزین هایی را به کاربرانی که تحت تأثیر این مشکل هستند ارائه می دهند. AMD ادعا می کند که واحدهای جایگزین کافی دارد، به این معنی که شایعات در مورد کمبود آنها نادرست است. AMD از کسانی که تحت تأثیر مشکلات 110 درجه سانتیگراد GPU هستند می خواهد با پشتیبانی تماس بگیرند و درخواست تعویض کنند.

نکته مهم این است که این مشکل فقط مربوط به طراحی مرجع AMD و GPU Radeon RX 7900 XTX است. RX 7900 XT تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و هیچ یک از کارت‌های شریک سفارشی نیز تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. در پایان، مشکلات اتاق بخار تنها بر عملکرد تأثیر می گذارد، اما از آنجایی که AMD می خواهد مشتریان خود بهترین تجربه ممکن را داشته باشند، برنامه جایگزینی باید برای کاربر نهایی بدون دردسر باشد.

بازاریابی محفظه بخار Radeon RX 7900 XTX، منبع: AMD

[PCWorld] Scott Herkelman Addresses RX 7900 XTX Cooler & Performance (12,166 بازدید)

منبع

AMD اذعان دارد که “درصد کمی” از AMD Radeon RX 7900 XTX دارای محفظه بخار معیوب است.

همه چیز به این برمی گردد که یک دسته کوچک از محفظه بخار در واقع مشکل دارد، آب کافی نیست و درصد بسیار کمی است (…) که علت اصلی آن است.

اسکات هرکلمن، معاون ارشد و مدیر کل در AMD Radeon است، بنابراین اگر کسی بود که در مورد این نگرانی ها بپرسد، او بود.

منبع:

اکنون تأیید شده است که مشکل حرارتی مربوط به مایع داخل محفظه بخار یا به طور دقیق‌تر ناکافی بودن مقدار آن است. این یافته‌های Der8auer را تایید می‌کند که یکی از اولین کسانی بود که ادعا کرد مشکلی در اتاق بخار وجود دارد.

گوردون ماه اونگ از PCWorld مصاحبه کرد اسکات هرکلمن AMD در CES 2023 در مورد مسائل حرارتی مربوط به خنک کننده های Radeon RX 7900.

– اسکات هرکلمن AMD

او اعتراف کرد که AMD این مشکل را شناسایی کرده است و شرکت اکنون از مشکل آگاه است. با این حال، مشکل فقط بر درصد بسیار کمی از کارت هایی که ساخته شده اند تأثیر می گذارد، بدون اینکه به جزئیات تعداد کارت ها بپردازیم.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر