AMD اکنون کمتر از یک ماه فرصت دارد تا HYPR-RX را راه اندازی کند

HYPR-RX به RSR متکی است که از الگوریتم ارتقاء مقیاس قدیمی FSR 1 با کیفیت پایین تر از FSR 2 استفاده می کند. مزیت استفاده از RSR این است که نیازی به یکپارچه سازی بازی ندارد. الگوریتم کل فریم را ارتقاء می دهد، اما در عین حال این بدان معناست که حتی رابط کاربری نیز ارتقاء می یابد، که ممکن است مطلوب نباشد.

AMD HYPR-RX، منبع: AMD

در نوامبر سال گذشته، AMD فن‌آوری‌های FSR 3.0 و HYPR-RX را اعلام کرد که قرار است در سال 2023 راه‌اندازی شوند. AMD تمایلی به اشتراک‌گذاری تاریخ عرضه هیچ یک از این دو فناوری نداشت، اما این شرکت تأیید کرد که HYPR-RX باید در نیمه اول سال عرضه شود. امسال.

AMD وعده داده است که HYPR-RX را در نیمه اول سال 2023 راه اندازی کند که کمتر از 28 روز باقی مانده است. با توجه به اینکه AMD امسال به روز رسانی های اصلی درایورها را انجام نداد، این یک فرصت عالی برای معرفی چیزی جدید خواهد بود. علاوه بر این، AMD هنوز باید پردازنده گرافیکی Radeon RX 7600 را در شاخه اصلی ادغام کند، که در کمال تعجب اینطور نیست.

AMD HYPR-RX باید در ماه ژوئن عرضه شود

متأسفانه AMD یک بازه زمانی برای عرضه FidelityFX Super Resolution 3.0 تایید نکرد. یکی از ویژگی های کلیدی معرفی شده در کنار معماری RDNA3 حتی بیش از 7 ماه است که ذکر نشده است.

منبع

اگر کسی HYPR-RX را فراموش کرد، این فناوری پاسخ AMD به NVIDIA Reflex است، اما کمی فراتر می رود. ایده اصلی کاهش تاخیر و تاخیر ورودی برای بازی است، اما بر خلاف Reflex، HYPR-RX با فعال کردن RSR (رزولوشن فوق العاده Radeon) عملکرد را نیز افزایش می دهد. ایده این است که یک راه حل ساده با یک کلیک ارائه شود که در بسیاری از بازی ها در سطح راننده کار کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر