AMD اعتراف می کند که CPU و GPU را کمتر عرضه می کند

شایان ذکر است که سال گذشته انویدیا اعلام کرد که محصولات بازی را نیز کمتر عرضه می کند، اما این شرکت به مدت 2 ماه هیچ به روز رسانی در مورد این وضعیت ارائه نکرده است.

AMD یک بازی عرضه و تقاضا انجام داده است.

ما معتقدیم که سه ماهه اول برای بازار رایانه های شخصی ما پایین ترین سطح است – برای تجارت رایانه های شخصی ما، و در سه ماهه دوم و سپس نیمه دوم فصلی بالاتری را شاهد خواهیم بود. از نظر میزان ارسال، منظورم این است که فکر می‌کنم ما در سه ماهه سوم کمتر از میزان ارسال شده‌ایم.

– دکتر لیزا سو، مدیر عامل AMD

AMD انتظار دارد این سه ماهه از نظر فروش «پایین» باشد، زیرا بازار برای سازندگان تراشه و به طور کلی تجارت رایانه های شخصی کاهش زیادی داشته است. این در حالی است که AMD معماری‌های جدید CPU و GPU دسکتاپ را منتشر کرده و تنها چند هفته تا عرضه پلتفرم موبایل جدید خود فاصله دارد.

ما در سه ماهه اول به میزان کمتری زیر بار خواهیم رفت. بنابراین من فکر می کنم شما می توانید آن را از راهنمای ما به صورت تک رقمی استنباط کنید. و سپس، ما به یک محیط عادی تر باز خواهیم گشت. اکنون، فقط به عنوان یک یادآوری، نیمه اول معمولاً یک زمان نیست – به هر حال نیمه اول معمولاً یک زمان ضعیف فصلی مشتری است.

AMD در حالی که قیمت ها را بالا نگه داشته است، پردازنده های گرافیکی/CPU را کمتر عرضه کرده است

ممکن است به همین دلیل باشد که قیمت‌های Radeon و Ryzen در اواخر سال 2022 نسبتاً بالا بوده است. مدیر عامل AMD در آخرین تماس با سرمایه‌گذاران و تحلیلگران اعتراف کرد که این شرکت برای دو فصل متوالی عرضه تراشه را محدود کرده است. علاوه بر این، این شرکت در سه ماهه اول به میزان کمتری ادامه خواهد داد:

منبع: MSN

منبع

دیروز AMD اعلام کرد سری Ryzen 7000X3D در اواخر فوریه با مدل پرچمدار با قیمت 699 دلار عرضه می شود. این قیمت راه اندازی پردازنده Ryzen 9 7950X بود که اکنون زیر 600 دلار فروخته می شود. با انتخاب این قیمت، AMD متوجه می شود که 7950X احتمالا هرگز به قیمت اصلی خود باز نخواهد گشت.

علیرغم عرضه کم، AMD مجبور شد قیمت پردازنده‌های گرافیکی و پردازنده‌های خود را در 2 سه ماهه اخیر به شدت کاهش دهد. در واقع، حتی سری Ryzen 7000 پس از تنها 6 هفته از ورود به بازار، تا 20٪ تخفیف شدیدی دریافت کردند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر