AMD از پردازنده گرافیکی Instinct MI300X با 192 گیگابایت حافظه HBM3 رونمایی کرد.


AMD مجموعه داده‌های رهبری را با پردازنده‌های جدید EPYC گسترش می‌دهد و جزئیات را در نسل بعدی شتاب‌دهنده AMD Instinct و قابلیت‌های نرم‌افزار برای هوش مصنوعی تولیدی به اشتراک می‌گذارد.

—AMD جزئیات مربوط به نسل بعدی محصولات AMD Instinct را برای هوش مصنوعی مولد فاش می کند و همکاری های اکوسیستم نرم افزاری هوش مصنوعی با Hugging Face و PyTorch را برجسته می کند.

مجموعه ای قوی برای شبکه های ابری و سازمانی
AMD مجموعه‌ای از شبکه‌های قوی از جمله AMD Pensando™ DPU، کارت‌های کارت گرافیک AMD Ultra Low Latency و AMD Adaptive NIC را به نمایش گذاشت. علاوه بر این، DPU های AMD Pensando یک پشته نرم افزاری قوی را با “امنیت صفر اعتماد” و پردازنده بسته قابل برنامه ریزی رهبری ترکیب می کنند تا هوشمندترین و کارآمدترین DPU جهان را ایجاد کنند. AMD Pensando DPU در مقیاس در سراسر شرکای ابری مانند IBM Cloud، Microsoft Azure و Oracle Compute Infrastructure مستقر شده است. در شرکت در سوئیچ هوشمند HPE Aruba CX 10000 و با مشتریانی مانند شرکت پیشرو خدمات فناوری اطلاعات DXC و به عنوان بخشی از VMware vSphere مستقر شده است.® Distributed Services Engine™، عملکرد برنامه را برای مشتریان تسریع می کند.

  • معرفی پیشرفته ترین شتاب دهنده جهان برای هوش مصنوعی4. AMD جزئیات جدیدی از خانواده شتاب‌دهنده‌های AMD Instinct™ MI300 را فاش کرد، از جمله معرفی شتاب‌دهنده AMD Instinct MI300X، پیشرفته‌ترین شتاب‌دهنده جهان برای هوش مصنوعی مولد. MI300X مبتنی بر معماری شتاب‌دهنده نسل بعدی AMD CDNA™ 3 است و تا 192 گیگابایت حافظه HBM3 را پشتیبانی می‌کند تا کارایی محاسباتی و حافظه مورد نیاز برای آموزش مدل‌های زبانی بزرگ و استنتاج برای بارهای کاری هوش مصنوعی مولد را فراهم کند. با حافظه بزرگ AMD Instinct MI300X، مشتریان اکنون می توانند مدل های زبان بزرگ مانند Falcon-40، مدل پارامتر 40B را روی یک شتاب دهنده MI300X قرار دهند.5. AMD همچنین پلتفرم AMD Instinct™ را معرفی کرد که هشت شتاب‌دهنده MI300X را در یک طراحی استاندارد صنعتی برای راه‌حل نهایی برای استنتاج و آموزش هوش مصنوعی گرد هم می‌آورد. MI300X از سه ماهه سوم برای مشتریان کلیدی نمونه گیری می کند. AMD همچنین اعلام کرد که AMD Instinct MI300A، اولین شتاب دهنده APU در جهان برای بارهای کاری HPC و AI، اکنون در حال نمونه گیری برای مشتریان است.
  • آوردن یک پلتفرم نرم افزار هوش مصنوعی باز، اثبات شده و آماده به بازار. AMD اکوسیستم نرم‌افزار ROCm™ را برای شتاب‌دهنده‌های مرکز داده به نمایش گذاشت و آمادگی و همکاری با رهبران صنعت را برای گردآوری یک اکوسیستم نرم‌افزاری باز هوش مصنوعی برجسته کرد. PyTorch در مورد کار بین AMD و PyTorch Foundation برای به طور کامل بالادستی پشته نرم افزار ROCm بحث کرد، و پشتیبانی فوری “day zero” را برای PyTorch 2.0 با نسخه ROCm نسخه 5.4.2 در تمام شتاب دهنده های AMD Instinct ارائه کرد. این ادغام توسعه دهندگان را با آرایه گسترده ای از مدل های هوش مصنوعی مجهز به PyTorch که سازگار و آماده استفاده «خارج از جعبه» در شتاب دهنده های AMD هستند، توانمند می کند. Hugging Face، پلتفرم باز پیشرو برای سازندگان هوش مصنوعی، اعلام کرد که هزاران مدل Hugging Face را در پلتفرم‌های AMD، از شتاب‌دهنده‌های AMD Instinct گرفته تا پردازنده‌های AMD Ryzen و AMD EPYC، پردازنده‌های گرافیکی AMD Radeon™ و پردازنده‌های تطبیقی ​​Versal™ و Alveo™ بهینه خواهد کرد. .

«امروز، با گسترش 4 خود، گام مهم دیگری در استراتژی مرکز داده خود برداشتیمهفتم دکتر لیزا سو، رئیس و مدیر عامل AMD، گفت: خانواده پردازنده‌های نسل EPYC™ با راه‌حل‌های رهبری جدید برای بارهای کاری رایانش ابری و فنی و نمونه‌های عمومی جدید و استقرار داخلی با بزرگترین ارائه‌دهندگان ابر. هوش مصنوعی فناوری تعیین کننده ای است که نسل بعدی محاسبات را شکل می دهد و بزرگترین فرصت رشد استراتژیک برای AMD است. ما تمرکز لیزری بر سرعت بخشیدن به استقرار پلتفرم‌های هوش مصنوعی AMD در مقیاس در مرکز داده‌ایم که توسط راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های Instinct MI300 برنامه‌ریزی‌شده برای اواخر امسال و اکوسیستم رو به رشد نرم‌افزار هوش مصنوعی آماده سازمانی بهینه‌سازی شده برای سخت‌افزار ما انجام می‌شود.

پلتفرم هوش مصنوعی AMD – چشم انداز هوش مصنوعی فراگیر
امروز، AMD از مجموعه‌ای از اطلاعیه‌ها رونمایی کرد که استراتژی پلتفرم هوش مصنوعی خود را به نمایش می‌گذارد و به مشتریان مجموعه‌ای از محصولات سخت‌افزاری ابری، لبه‌دار، تا نقطه پایانی، با همکاری نرم‌افزار صنعتی عمیق، برای توسعه راه‌حل‌های هوش مصنوعی مقیاس‌پذیر و فراگیر ارائه می‌دهد.

سانتا کلارا، کالیفرنیا، 13 ژوئن 2023 (GLOBE NEWSWIRE) – امروز، در «مرکز داده و اولین نمایش فناوری هوش مصنوعی،» AMD (NASDAQ: AMD) محصولات، استراتژی و شرکای اکوسیستمی را معرفی کرد که آینده محاسبات را شکل خواهند داد و مرحله بعدی نوآوری مرکز داده را برجسته می کند. AMD با مدیرانی از خدمات وب آمازون (AWS)، Citadel، Hugging Face، Meta، Microsoft Azure و PyTorch روی صحنه پیوست تا همکاری‌های فناوری با رهبران صنعت را به نمایش بگذارد تا نسل بعدی راه‌حل‌های CPU و شتاب‌دهنده هوش مصنوعی با کارایی بالا را به بازار عرضه کند.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

زیرساخت محاسباتی برای مرکز داده مدرن بهینه شده است
AMD از یک سری به روز رسانی برای 4 خود رونمایی کردهفتم خانواده Gener EPYC، طراحی شده تا به مشتریان تخصص حجم کاری مورد نیاز برای رفع نیازهای منحصر به فرد کسب و کار را ارائه دهد.

  • پیشرفت بهترین CPU مرکز داده جهان. AMD نشان داد که چگونه 4هفتم پردازنده ژنرال AMD EPYC به هدایت عملکرد رهبری و بهره وری انرژی ادامه می دهد. AMD توسط AWS ملحق شد تا پیش‌نمایش نسل بعدی نمونه‌های M7a محاسباتی Amazon Elastic Cloud (Amazon EC2) را برجسته کند که توسط پردازنده‌های نسل چهارم AMD EPYC (“جنوآ”) طراحی شده است. خارج از این رویداد، اوراکل اعلام کرد قصد دارد نمونه‌های جدید زیرساخت محاسباتی Oracle (OCI) E5 را با پردازنده‌های نسل چهارم AMD EPYC در دسترس قرار دهد.
  • محاسبات بومی ابری بدون مصالحه. AMD 4 را معرفی کردهفتم پردازنده‌های نسل جدید AMD EPYC 97X4 که قبلاً با اسم رمز «برگامو» شناخته می‌شدند. این پردازنده ها با 128 هسته “Zen 4c” در هر سوکت، بیشترین تراکم vCPU را ارائه می دهند.1 و پیشرو در صنعت2 عملکرد برای برنامه‌هایی که در فضای ابری اجرا می‌شوند و بهره‌وری انرژی رهبری. متا به AMD ملحق شد و در مورد اینکه چگونه این پردازنده‌ها برای برنامه‌های اصلی خود مانند اینستاگرام، واتس‌اپ و موارد دیگر مناسب هستند، صحبت کرد. چگونه متا با 4 دستاوردهای عملکرد چشمگیری را مشاهده می کندهفتم پردازنده های نسل AMD EPYC 97×4 در مقایسه با 3rd ژنرال AMD EPYC در بارهای کاری مختلف، در حالی که بهبودهای TCO قابل توجهی را نیز ارائه می دهد، و اینکه چگونه AMD و Meta CPU های EPYC را برای نیازهای بازده انرژی و چگالی محاسباتی متا بهینه کردند.
  • فعال کردن محصولات بهتر با محاسبات فنی. AMD پردازنده های نسل چهارم AMD EPYC را با فناوری AMD 3D V-Cache™ معرفی کرد که بالاترین عملکرد CPU سرور x86 جهان برای محاسبات فنی است.3. مایکروسافت در دسترس بودن کلی نمونه‌های Azure HBv4 و HX را اعلام کرد که توسط ۴ مورد پشتیبانی می‌شوندهفتم پردازنده های نسل جدید AMD EPYC با فناوری AMD 3D V-Cache.

AMD همچنین AMD Pensando Software-in-Silicon Developer Kit (SSDK) را معرفی کرد که به مشتریان این امکان را می دهد تا به سرعت خدمات را توسعه دهند یا انتقال دهند تا در DPU قابل برنامه ریزی AMD Pensando P4 در هماهنگی با مجموعه غنی از ویژگی های موجود که قبلاً در AMD پیاده سازی شده اند، خدمات را توسعه دهند یا انتقال دهند. پلت فرم پنساندو AMD Pensando SSDK مشتریان را قادر می سازد تا قدرت رهبری AMD Pensando DPU را به کار گیرند و مجازی سازی شبکه و ویژگی های امنیتی را در زیرساخت خود، در هماهنگی با مجموعه غنی از ویژگی های موجود که قبلاً در پلتفرم پنساندو پیاده سازی شده اند، به کار گیرند.


AMD نسل بعدی نقشه راه DPU خود را با نام رمز “Giglio” برجسته کرد که هدف آن ارائه عملکرد و بهره وری انرژی برای مشتریان در مقایسه با محصولات نسل فعلی است، زمانی که انتظار می رود تا پایان سال 2023 در دسترس قرار گیرد.

– AMD با پردازنده های جدید AMD EPYC برای محاسبات بومی و فنی ابری، قدرت محاسبات تخصصی مرکز داده را آزاد می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر