Amazon Prime Video Dolby Vision و Atmos را در برنامه تبلیغاتی خود ارائه نمی دهد

Amazon Prime Video Dolby Vision و Atmos را در برنامه تبلیغاتی خود ارائه نمی دهد

در 29 ژانویه، آمازون شروع به درج تبلیغات در تجربه مشاهده مشترکین Prime Video کرد. این شرکت سال گذشته این تغییر را اعلام کرد و به مشتریان گفت که شروع به نمایش “تبلیغات محدود” با فیلم‌ها و نمایش‌های سرویس خود می‌کند تا بتواند “روی محتوای قانع‌کننده سرمایه‌گذاری کند و این سرمایه‌گذاری را در مدت زمان طولانی افزایش دهد.” کسانی که نمی خواهند تبلیغات را ببینند باید ماهانه 3 دلار هزینه اضافی بپردازند. با این حال، چیزی که گفته نشد این است که دسترسی مشترکین به ویژگی‌های Dolby را نیز در صورتی که بخواهند در سطح پشتیبانی شده از تبلیغات باقی بمانند، حذف می‌کند. این تغییر ابتدا توسط نشریه فناوری آلمان مشاهده شد فیلم 4k و توسط فوربس.

فوربس آن را با پخش یک قسمت از جک رایان، که با ویدئو با دامنه دینامیکی بالا Dolby Vision و صدای Dolby Atmos در تلویزیونی که از فناوری ها پشتیبانی می کند کدگذاری شده است. این نشریه دریافت که جعبه‌هایی که در بالای ویدیو قرار گرفته بودند و تأیید می‌کردند که Dolby Vision و Atmos فعال هستند، هنگام استفاده از یک حساب پشتیبانی شده از تبلیغات، گم شده‌اند. وقتی با حسابی بدون آگهی بازی می‌شد، آن جعبه‌ها طبق معمول نشان داده می‌شدند.

این بدان معناست که اگر مشتریان می‌خواهند به پخش ویدیوهای با فعال بودن Dolby Vision و Atmos ادامه دهند و اگر نمی‌خواهند نمایش‌ها و فیلم‌هایشان توسط آگهی‌های تبلیغاتی قطع شود، باید به پرداخت 3 دلار اضافی در ماه علاوه بر هزینه اشتراک خود متوسل شوند. به یاد داشته باشید، فوربس همچنین متوجه شد که حساب‌های بدون آگهی همچنان به HDR10+ دسترسی دارند که فناوری قابل مقایسه با Dolby Vision است.

همانطور که انتظار می رفت، مشترکان از این تغییر ناراضی بوده اند، که به اندازه کافی برای طرح دعوای گروهی پیشنهادی علیه شرکت در دادگاه فدرال کالیفرنیا است. این شکایت آمازون را به نقض قوانین حمایت از مصرف کننده متهم می کند و تغییر اصطلاحات آن را «فریبنده» و «ناعادلانه» می خواند. این استدلال می کند که کسانی که قبلاً برای اشتراک یک ساله Prime پرداخت کرده اند انتظار دارند همانطور که آمازون وعده داده بود از یک تجربه تماشای بدون وقفه لذت ببرند. اما از آنجایی که آنها نیز تحت تأثیر این پیشرفت اخیر قرار گرفته اند، آمازون “آنها را از انتظارات منطقی که حق دارند محروم می کند.” این دعوای دسته جمعی به دنبال حداقل 5 میلیون دلار غرامت است و از دادگاه می‌خواهد دستوری برای “منع رفتار فریبکارانه آمازون” صادر کند.

منبع