Adobe به دنبال واکنش شدید نسبت به تغییرات اخیر، شرایط خدمات خود را به روز می کند

Adobe به دنبال واکنش شدید نسبت به تغییرات اخیر، شرایط خدمات خود را به روز می کند

این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد: به دنبال خشم مشتریان نسبت به آخرین شرایط خدمات (ToS) خود، Adobe در حال به روز رسانی برای اضافه کردن جزئیات بیشتر در مورد حوزه هایی مانند هوش مصنوعی و مالکیت محتوا است. اسکات بلسکی، رئیس محصول و معاون حقوقی و سیاستگذاری، دانا رائو، نوشتند: “محتوای شما متعلق به شماست و هرگز برای آموزش هیچ ابزار هوش مصنوعی مولد استفاده نخواهد شد.”

مشترکینی که از محصولاتی مانند فتوشاپ، پریمیر پرو و ​​لایت روم استفاده می‌کردند، از زبان جدید و مبهمی که آنها تفسیر می‌کردند، خشمگین شدند که به این معناست که ادوبی می‌تواند آزادانه از کار آنها برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت استفاده کند. به عبارت دیگر، سازندگان فکر می‌کردند که ادوبی می‌تواند از هوش مصنوعی استفاده کند تا کارشان را به طور موثری کنده و سپس دوباره بفروشد.

تصور می‌شد که زبان دیگر به این معنی است که شرکت واقعاً می‌تواند مالکیت مطالب دارای حق نسخه‌برداری کاربران را در اختیار بگیرد (به‌طور قابل‌توجهی، وقتی آن را می‌بینید).

Adobe گفت هیچ یک از اینها دقیق نبود و اشاره کرد که شرایط استفاده جدید برای برنامه بهبود محصول و تعدیل محتوا به دلایل قانونی، عمدتاً در مورد CSAM وضع شده است. با این حال، بسیاری از کاربران آن را اینطور نمی‌دانستند و بلسکی اعتراف کرد که شرکت «می‌توانست شفاف‌تر» با ToS به‌روزرسانی شده باشد.

«در دنیایی که مشتریان نگران نحوه استفاده از داده‌هایشان و نحوه آموزش مدل‌های هوش مصنوعی مولد هستند، این مسئولیت شرکت‌هایی است که میزبان داده‌ها و محتوای مشتریان هستند که سیاست‌های خود را نه تنها به صورت عمومی، بلکه در شرایط الزام‌آور قانونی خود اعلام کنند. بلسکی گفت، استفاده کنید.

برای این منظور، این شرکت قول داد که ToS را با استفاده از “زبان و مثال‌های ساده‌تر برای کمک به مشتریان در درک معنای (بندهای ToS) و دلیل داشتن آنها، اصلاح کند.

Adobe با انتشار یک به‌روزرسانی در تاریخ 6 ژوئن با برخی تغییرات جزئی به همان زبان مبهم ToS اصلی و بدون هیچ نشانه‌ای از عذرخواهی، به اهداف خود کمکی نکرد. به نظر می‌رسید که این موضوع با مشترکین سرویس Creative Cloud، آتش را بیشتر کرد تهدید به ترک به صورت دسته جمعی

علاوه بر این، Adobe ادعا می کند که سیستم Firefly خود را فقط بر روی تصاویر Adobe Stock آموزش می دهد. با این حال، هنرمندان متعددی اشاره کرده اند که نام آنها به عنوان عبارات جستجو در سایت فیلم سهام Adobe استفاده می شود. بلوک خلاق گزارش شده است. نتایج، هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی را به دست می‌دهد که گهگاه از سبک هنرمندان تقلید می‌کند.

آخرین پست آن بیشتر واقعی است mea culpa با توضیح مفصل در مورد آنچه که قصد دارد تغییر دهد. همراه با حوزه‌های هوش مصنوعی و حق چاپ، این شرکت تاکید کرد که کاربران می‌توانند از برنامه‌های بهبود محصول خود انصراف دهند و مجوزها را بیشتر به فعالیت‌های مورد نیاز «تطبیق دهد». اضافه کرد که فقط داده ها را در فضای ابری اسکن می کند و هرگز به محتوای ذخیره شده محلی نگاه نمی کند. در نهایت، ادوبی گفت که به بازخورد مشتریان در مورد تغییرات جدید گوش خواهد داد.

منبع