Adlink پردازنده گرافیکی Intel Arc A380 را در فرم فاکتور MXM معرفی کرد

GPU Adlink MXM-AXe، منبع: PCWatch

به گفته PCWatch، این کارت MXM دارای 8 هسته Xe اینتل (128 واحد اجرایی)، 4 گیگابایت حافظه GDDR6 و رابط PCIe Gen4 x8 است. طبق گزارش ها، TGP روی 50 وات تنظیم شده است. چنین مشخصاتی برای پردازنده گرافیکی Arc A380 معمول است، اما نه گزارش رسانه‌ها و نه سازنده این محصول آن را A380 نمی‌نامند.

یک پردازنده گرافیکی دیگر A380 MXM

منبع: PCWatch

منبع در اواخر ژانویه، GUNNIR، تا کنون بزرگترین شریک بورد پردازنده‌های گرافیکی گسسته اینتل، در دسترس بودن پردازنده‌های گرافیکی MXM بر اساس سری Arc Alchemist را اعلام کرد.

GPU Adlink MXM-AXe، منبع: PCWatch

با کوچکتر و نازک شدن لپ تاپ ها، محبوبیت پردازنده های گرافیکی MXM به آرامی در حال کاهش است. با این حال، تا زمانی که سیستم خنک کننده سازگار باشد، هنوز لپ تاپ های زیادی وجود دارند که می توانند از GPU ارتقا یافته بهره مند شوند. پردازنده‌های گرافیکی MXM همچنین در رایانه‌های شخصی با فرم فاکتور کوچک کاربرد دارند، بنابراین دلیل خوبی برای Adlink وجود دارد که از فرم فاکتور پشتیبانی کند، مخصوصاً با پردازنده‌های گرافیکی کم مصرف مانند Intel Arc.

استفاده از پردازنده‌های گرافیکی Arc MXM در حال گسترش به برند جدیدی است.

MXM (Mobile PCI Express Module) یک ویژگی فرم فاکتور برای کارت های گرافیکی است که در لپ تاپ ها و سایر دستگاه های تلفن همراه استفاده می شود. فرم فاکتور MXM اجازه می دهد تا یک رابط استاندارد و اندازه فیزیکی داشته باشید، که طراحی و تولید لپ تاپ با کارت های گرافیک قابل تعویض را برای سازندگان آسان تر می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر