ADATA دارای حافظه DDR5-6400 برای سری Core نسل چهاردهم اینتل است

همانطور که توسط هاروکازه5719 در Computex ADATA، این شرکت ممکن است اولین حافظه DDR5 جهان را داشته باشد که رسماً از پلتفرم نسل بعدی اینتل پشتیبانی می کند.

Core نسل چهاردهم اینتل از حافظه DDR5-6400 پشتیبانی می کند

جزوه مشخصات محصول سری چهاردهم Core را فهرست می‌کند که به احتمال زیاد Reptor Lake به‌روزرسانی است، همانطور که توسط سازندگان مادربرد در طبقه Computex ذکر شده است. همچنین این ادعا را تأیید می کند که به روز رسانی CPU دسکتاپ عمدتاً بر روی CPU و سرعت حافظه متمرکز است.

در حال حاضر، هیچ نشتی در پشتیبانی از مشخصات حافظه Raptor Lake Refresh وجود ندارد، اما ADATA نشان می دهد که حافظه 6400 CKD DIMM آنها توسط پلتفرم نسل چهاردهم با ولتاژ پایین 1.1 پشتیبانی می شود. این می تواند سرعت پیش فرض جدید باشد، با توجه به اینکه ما به دنبال نسل جدیدی از ابتدایی ترین ماژول حافظه DIMM از ADATA هستیم.

حافظه ADATA 6400 CKD DIMM DDR5 منبع: @harukaze5719

پلتفرم نسل اول LGA1700 با اسم رمز Alder Lake با پشتیبانی از حافظه DDR5-4800 معرفی شد. مادربردهای Z690 از کیت‌های حافظه اورکلاک سریع‌تر نیز پشتیبانی می‌کردند، اما رسماً 4800 MT/s استاندارد JEDEC بود که این نسل از آن پشتیبانی می‌کرد. با معرفی 13th Core “Raptor Lake” این سرعت به 5600 MT/s افزایش یافته است. بعداً، اینتل و سازندگان برد بعداً پشتیبانی از حافظه غیر باینری را فعال کردند که پشتیبانی از ماژول‌های 24/48 گیگابایتی و 96 گیگابایتی را ممکن می‌سازد.

منبع: @harukaze5719منبع

تمام کیت‌های حافظه DDR5 در حال حاضر در بازار باید با هر آنچه اینتل در آینده ارائه می‌کند کار کنند، اما هیچ اشاره‌ای به اینکه سری‌های آینده به‌طور پیش‌فرض از چه نوع سرعت حافظه پشتیبانی می‌کنند، وجود ندارد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر